Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan'ın Gündeminden

20Oca

“Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmanın, 2053 ve 2071 vizyonlarına sahip kılmanın çabası içindeyiz”

“Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmanın, 2053 ve 2071 vizyonlarına sahip kılmanın çabası içindeyiz” Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ordu Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Siz mücadelemize destek vereceksiniz, biz gerekirse canımız pahasına yolumuza devam edeceğiz. Bu yolda önümüze ister vesayet güçleri, ister darbeciler, ister çapulcular, ister dünyanın en büyük güçleri çıksın yeter ki milletimiz bizimle birlikte olsun, Allah'ın izniyle hepsini tepeler geçeriz” dedi.

19Oca

“Türkiye ne zaman yükselişe geçmişse önüne hep tuzaklar döşenmiştir”

“Türkiye ne zaman yükselişe geçmişse önüne hep tuzaklar döşenmiştir” Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Samsun Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye’nin yükselişe geçtiği, kendine büyük hedefler belirleyip oraya doğru yürümeye başladığı dönemlerde hep önüne tuzaklar döşendiğini belirterek, “Kimileri bilerek, kimileri bilmeyerek içimizdeki gafillerden bazıları da bu oyunda figüranlık yapmıştır” dedi.

18Oca

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say’ın konserini izledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say’ın konserini izledi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, piyanist ve besteci Fazıl Say’ın Ankara ATO Congresium’daki “Truva Sonatı” konserini izledi.

16Oca

“Türkiye-Hırvatistan-Bosna Hersek üçlü danışma mekanizması yeniden canlandırılmalı”

“Türkiye-Hırvatistan-Bosna Hersek üçlü danışma mekanizması yeniden canlandırılmalı” Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kitaroviç ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında, “Görüşmelerimizde bölgesel gelişmeler ve uluslararası konular hakkında fikir teatisinde bulunduk. Ülkelerimizi yakından ilgilendiren, birçok bölgesel ve uluslararası sorunda aynı hassasiyetleri paylaştığımızı memnuniyetle ifade etmek isterim. Türkiye-Hırvatistan-Bosna Hersek üçlü danışma mekanizmasının yeniden canlandırılması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Tüm Haberler