Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

25Şubat

“Terör örgütleri, küresel güç mücadelesinin en alçak, ahlaksız ve çirkin araçlarıdır”

“Terör örgütleri, küresel güç mücadelesinin en alçak, ahlaksız ve çirkin araçlarıdır”AK Parti Gaziantep İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hamdolsun bugün, terör ve darbe başta olmak üzere istikrarına yönelik tehditleri yekvücut olarak karşılayıp üstesinden gelen bir Türkiye var. Eğer biz, terör örgütlerine zihni iğfal edilmiş üç-beş çapulcunun silahlı macera alanları olarak bakarsak, yanılırız. Terör örgütleri, küresel güç mücadelesinin en alçak, en ahlaksız, en çirkin araçlarıdır” dedi.

24Şubat

“Bölgemiz belli güçlerin rant ve çıkar kavgasına kurban edilmek isteniyor”

“Bölgemiz belli güçlerin rant ve çıkar kavgasına kurban edilmek isteniyor”AK Parti Osmaniye İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tıpkı bir asır önce olduğu gibi bölgemiz yeniden belli güçlerin rant ve çıkar kavgasına kurban edilmek isteniyor. Petrol kokusu almış emperyalistler tarafından coğrafyamızın sınırları kan ve gözyaşıyla yeniden çizilmeye çalışılıyor. Ancak bu kanlı planlarının önündeki en büyük engel, 100 yıl öncesinde olduğu gibi, yine Türkiye’dir” dedi.

24Şubat

“Sahada Türkiye ile baş edemeyenlerin yalana dayalı propaganda savaşı işe yaramayacak”

“Sahada Türkiye ile baş edemeyenlerin yalana dayalı propaganda savaşı işe yaramayacak”Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Sahada Türkiye ile baş edemeyeceklerini görenlerin, dünya çapında yalana dayalı bir propaganda savaşı başlatmaları işe yaramayacaktır. Hakikatlerin karşısında bu yalanlar, tıpkı güneşi gören buz kütlesi gibi eriyip buharlaşmaya mahkûmdur” dedi.

23Şubat

“Fırat’ın doğusunu güvenli hâle getirene kadar hiç durmadan yolumuza devam edeceğiz”

“Fırat’ın doğusunu güvenli hâle getirene kadar hiç durmadan yolumuza devam edeceğiz”Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, yaz aylarının hem terör örgütü hem de onu destekleyenler için sıcak geçeceğini vurgulayarak, “Önce Münbiç’i teröristlerden temizleyecek, ardından Fırat’ın doğusunun tamamını kendimiz ve Suriyeli kardeşlerimiz için güvenli hâle getirene kadar hiç durmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi.

23Şubat

“2019 seçimleriyle Türkiye yepyeni bir yönetim sistemine geçecek”

“2019 seçimleriyle Türkiye yepyeni bir yönetim sistemine geçecek”AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin ruhunda, siyasi partilerin ittifak yapabilmesine imkân sağlanması vardır. Yüzde 50 artı 1 ile seçilecek Cumhurbaşkanının, mümkün olan en geniş siyasal tabanı kucaklamak için çalışırken, partisini bunun dışında tutması, Meclis’te bambaşka bir fotoğraf ortaya konması doğru değildir” dedi.

Tüm Haberler