Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

23Temmuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah ile GörüştüKörfez ziyaretinin ikinci durağı olan Kuveyt’te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile Dar Salwa Sarayı'nda bir araya geldi.

23Temmuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt’te

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt’teKörfez ülkeleri ziyaretinin ilk ayağı olan Suudi Arabistan’daki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt’e geçti.

23Temmuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed'i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed'i Kabul EttiSuudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

23Temmuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman ile GörüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

23Temmuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Arabistan'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Arabistan'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ülkeleri ziyaretinin ilk durağı olan Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde bulunuyor.

Tüm Haberler