Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan'ın Gündeminden

17Ara

“Hazreti Mevlana’nın öğretisinin özü, çatışmayı değil dayanışmayı esas almaktır”

“Hazreti Mevlana’nın öğretisinin özü, çatışmayı değil dayanışmayı esas almaktır” Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya’da Şeb-i Arus programında yaptığı konuşmada, “İslam dünyası olarak içinden geçtiğimiz bu sancılı dönemde Hazreti Pir’in, insanı, ilahi aşkı, ahlak ve erdemi merkeze alan kutlu tavsiyelerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Zira Mevlana’nın öğretisinin özü, eşyaya esir olmamak, insanı yüceltmek, çatışmayı değil dayanışmayı esas almaktır” dedi.

17Ara

“Türkiye sınırlarında terör koridoruna müsaade etmeyeceğimizi bir kez daha tekrarlıyoruz”

“Türkiye sınırlarında terör koridoruna müsaade etmeyeceğimizi bir kez daha tekrarlıyoruz” Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya’da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Terör koridoruyla bizi rahatsız ediyorlar. Mademki biz Amerika’yla stratejik ortağız, o zaman gereğini yapmamız lazım. Yaptığımız hiçbir yatırımın, hayata geçirdiğimiz hiçbir projenin, attığımız hiçbir adımın boşa gitmediğini görmenin huzuru içindeyiz. Eski Türkiye yok artık, o geride kaldı. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde oyunlar oynamaya kalkanları, senaryolar yazanları, tezgâhlar kuranları her seferinde başarısızlığa uğrattık” dedi.

17Ara

Haftanın Özeti (10-16 Aralık 2018)

Haftanın Özeti  (10-16 Aralık 2018) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 10-16 Aralık 2018 tarihleri arasında katıldığı programları içeren “Haftanın Özeti” videosu.

16Ara

“Teröristleri açtıkları çukurlara gömmeye devam edeceğiz”

“Teröristleri açtıkları çukurlara gömmeye devam edeceğiz” Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Esenler’de yapımı tamamlanan tesis ve projelerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Her zaman teröristlerin beynindeyiz; onların açtıkları çukurlara onları gömüyoruz, gömmeye devam edeceğiz. Teröristler benim milletimin başına bela olmaktan çıkacak” dedi.

Tüm Haberler