Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

26Nisan

Yeni Zelanda Genel Valisi Reddy Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Yeni Zelanda Genel Valisi Reddy Cumhurbaşkanlığı KülliyesindeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda Genel Valisi Patsy Reddy ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi.

25Nisan

“Türkiye, her alanda olduğu gibi adalet konusunda da çok daha iyi bir döneme giriyor”

“Türkiye, her alanda olduğu gibi adalet konusunda da çok daha iyi bir döneme giriyor”Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi’nin 56. kuruluş yıl dönümü yemeğinde yaptığı konuşmada, “24 Haziran’da yapılacak seçimlerin ardından tüm unsurlarıyla hayata geçecek olan yeni yönetim sistemimizle, yürütmeyi daha güçlü, yasamayı daha itibarlı, yargıyı da daha bağımsız hâle getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

25Nisan

“TANAP, bütün Avrupa’nın enerji güvenliğine katkı yapacak”

“TANAP, bütün Avrupa’nın enerji güvenliğine katkı yapacak”Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Devlet Başkanı Aliyev ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Yakın zamanda Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı’nın (TANAP) açılışını yapacağız. Bu açılış, inşallah Haziran ayının başında gerçekleştirilecek ve bu seçim öncesi de gerek milletimize gerekse tüm dünyaya bizim bir müjdemiz olacaktır” dedi.

25Nisan

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Cumhurbaşkanlığı KülliyesindeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaret için Türkiye’de bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi.

25Nisan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi 56. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni'ne katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi 56. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni'ne katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 56. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni'ne katıldı.

Tüm Haberler