Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

22Haziran

“Oynanan Oyunlara Karşı Milletimizle Omuz Omuza, Tarihî Bir Mücadele Verdik”

“Oynanan Oyunlara Karşı Milletimizle Omuz Omuza, Tarihî Bir Mücadele Verdik”Çiftçiler ile iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 3 yıldır kesintisiz bir şekilde süren saldırılara karşı mücadele verdiklerini belirterek, “Kirli senaryoların ardı arkası kesilmiyor. Bir gün milletimizin teslim olacağını sananlara, anlaşılan o ki 15 Temmuz'da verdiğimiz ders yeterli gelmemiş” dedi.

22Haziran

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadir Gecesi Özel Programına Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadir Gecesi Özel Programına KatıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Teravih namazını takiben, dünyaca ünlü hafızların katılımıyla Beştepe Millet Camii’nde gerçekleştirilen 'Kadir Gecesi Özel Programı'na katıldı.

21Haziran

"STK'larımızın Yöneticileri Olarak (FETÖ Darbe) Mahkemelerinde Hazır Bulunmanızı Rica Ediyorum"

"STK'larımızın Yöneticileri Olarak (FETÖ Darbe) Mahkemelerinde Hazır Bulunmanızı Rica Ediyorum"Cumhurbaşkanı Erdoğan, STK temsilcileri ile bir araya geldiği iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, darbeci FETÖ mensuplarının mahkeme süreci hakkında “Sivil toplum kuruluşlarımızın yöneticileri olarak sizlerden de mahkemelerde hazır bulunmanızı özellikle rica ediyorum. Bunları takip etmelisiniz, bu onların şovlarına fırsat vermeyecek. Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize moral vermek, aynı zamanda meydanı bu alçaklara bırakmamak için süreç tamamlanana kadar mahkemeleri hem fiziki olarak hem de işlemler açısından çok yakından takip etmelisiniz” dedi.

21Haziran

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Piyade Yüzbaşı Üçöz'ün Cenaze Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Piyade Yüzbaşı Üçöz'ün Cenaze Törenine KatıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşen Piyade Yüzbaşı Murat Üçöz’un, Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camiinde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

20Haziran

“15 Temmuz, Felaket Tellallarına Genci-Yaşlısı, İşçisi-İşvereni, Esnafı-Çiftçisiyle Topyekûn Bir Cevaptır”

“15 Temmuz, Felaket Tellallarına Genci-Yaşlısı, İşçisi-İşvereni, Esnafı-Çiftçisiyle Topyekûn Bir Cevaptır”15 Temmuz darbe girişiminde gerek bireysel gerekse araçlarıyla darbe girişimine karşı çıkan esnaf temsilcileri ile iftar sofrasında bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada “Ülkemizde tarihinden, kültüründen, değerlerinden bihaber birileri, uzun zamandır milletimizle ilgili olumsuz değerlendirmeler yapıyordu. 15 Temmuz, felaket tellallarına milletimizin verdiği topyekûn bir cevaptır. Milletimiz o gece, Mehmet Akif’in ifade ettiği gibi ‘Değmesin mabedimin göğsüne nâmahrem eli’ çağrısına uyarak sokakları, meydanları doldurmuş, bu cennet vatana sahip çıkmıştır” dedi.

Tüm Haberler