Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan'ın Gündeminden

13Ağu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hacı Bektaş Veli’yi Anma Töreni’ne katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hacı Bektaş Veli’yi Anma Töreni’ne katıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nevşehir’de Hacıbektaş Belediye Meydanı’nda düzenlenen Hacı Bektaş Veli’yi Anma Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı.

13Ağu

“Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, ticarette, enerjide Türkiye’ye çağ atlattık”

“Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, ticarette, enerjide Türkiye’ye çağ atlattık” Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum’daki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, ticarette, enerjide ve daha pek çok alanda Türkiye’ye âdeta çağ atlattık” dedi.

12Ağu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Medeniyet Üniversitesi kütüphanesi ile merkezî derslik binasının açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Medeniyet Üniversitesi kütüphanesi ile merkezî derslik binasının açılışını yaptı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ziraat Bankası Kütüphanesi ile merkez derslik binasının açılışını gerçekleştirdi.

12Ağu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Ayazma Camii’nin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Ayazma Camii’nin açılışını yaptı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’da restorasyonu tamamlanan Ayazma Camii’nin açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

Tüm Haberler