Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan'ın Gündeminden

23Haz

“Biz icraat kadrosuyuz”

“Biz icraat kadrosuyuz” AK Parti Küçükçekmece mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, göreve geldiklerinde Türkiye’nin IMF’ye 23,5 milyar dolar borcu olduğunu ve bu borcu 2013’te sıfırladıklarını, Merkez Bankası’nın döviz rezervini 27,5 milyar dolardan 124 milyar dolara çıkarttıklarını hatırlatarak, “Bu öyle lafla olmuyor, lafla peynir gemisi yürümez. Biz icraat kadrosuyuz ve bunları yaptık” dedi.

23Haz

“Dış politikada artık emir alan değil, hem masada hem alanda olan bir Türkiye var”

“Dış politikada artık emir alan değil, hem masada hem alanda olan bir Türkiye var” AK Parti Esenyurt ilçe mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dış politikada artık emir alan değil, hem masada hem alanda olan bir Türkiye var. Afrin’e girdik mi? Girdik, 4 bin 700’e yakın teröristi etkisiz hâle getirdik. Cerablus’a girdik mi? Girdik, 3 bin civarında DEAŞ’lıyı derdest ettik. Şimdi Irak’tayız” dedi.

23Haz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT özel yayınına katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT özel yayınına katıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da TRT-1, TRT Haber ve TRT World ortak yayınında “Seçim Özel Programı”na katılarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

22Haz

“Biz, özgürlüklerin hareketiyiz”

“Biz, özgürlüklerin hareketiyiz” Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Gaziosmanpaşa ilçe mitinginde yaptığı konuşmada, “Biz, özgürlüklerin partisiyiz, özgürlüklerin hareketiyiz. Bizde Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Gürcü’sü, Abaza’sı, yerlisi, yabancısı yok. Alevi’si, Sünni’si yok. Biz yaratılanı, Yaradan’dan ötürü sevdik” dedi.

Tüm Haberler