Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan'ın Gündeminden

19Haz

“Bizim gençlerimiz, kadınlarımız, çiftçilerimiz, emekçilerimiz için büyük hayallerimiz var”

“Bizim gençlerimiz, kadınlarımız, çiftçilerimiz, emekçilerimiz için büyük hayallerimiz var” Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Adana mitinginde yaptığı konuşmada, “Büyük Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşımak gibi güçlü ideallerimiz var. Bizim milletimizi 2023, 2053 ve 2071 vizyonuyla buluşturmak gibi hedeflerimiz var. Biz yıkmanın değil ülkemize yeni eserler kazandırmanın peşindeyiz. Biz, FETÖ’cülere, bölücülere koltuk değneği olmanın değil terörün belini kırmanın derdindeyiz” dedi.

19Haz

“Türkiye uzun süre terör örgütleri kullanılarak istikrarsızlaştırılmaya çalışıldı”

“Türkiye uzun süre terör örgütleri kullanılarak istikrarsızlaştırılmaya çalışıldı” AK Parti Van mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, girişimcilerin bir yere yatırım yapması için huzura ihtiyaç olduğunu belirterek, “Terörden korkmayacağız. Teröristten korkmayacağız. Huzurun olmadığı bir yere kimse risk alıp da gelmiyor, para yatırmıyor, yatırım yapmıyor, dolayısıyla istihdam oluşmuyor. Türkiye uzun süre terör örgütleri kullanılarak istikrarsızlaştırılmaya çalışıldı” dedi.

19Haz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya özel yayınında gençlerin sorularını cevapladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya özel yayınında gençlerin sorularını cevapladı Ankara’da Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş'de düzenlenen ve "@RT_Erdogan", "@tcbestepe" ve "@gztcom" hesaplarından canlı olarak yayınlanan "Gençlik ve Teknoloji Buluşması" adlı sosyal medya özel yayınında gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin savunma sanayii ve teknoloji alanındaki sorularını cevapladı.

18Haz

“Askerlerimiz Münbiç şehrinin etrafında devriye gezmeye başladı”

“Askerlerimiz Münbiç şehrinin etrafında devriye gezmeye başladı” AK Parti Ordu mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kahraman askerlerimiz sınırlarımız ötesinde destan yazıyor. Münbiç’te Amerika ile vardığımız anlaşmayı adım adım hayata geçiriyoruz. Bölücü terör örgütünün Münbiç sınırımızdaki unsurları bulundukları yerleri terk ettiler. Askerlerimiz Münbiç şehrinin etrafında devriye gezmeye başladı. Aşama aşama bölgeyi teröristlerden tamamen temizleyeceğiz” dedi.

Tüm Haberler