Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan'ın Gündeminden

19Şub

“Güvenli bölge formülü, Suriyeli mültecilerin geri dönüşleri için en pratik çözüm yoludur”

“Güvenli bölge formülü, Suriyeli mültecilerin geri dönüşleri için en pratik çözüm yoludur” Budapeşte Süreci 6. Bakanlar Konferansı açılış yemeğinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güvenli bölge formülü, Suriyeli mültecilerin geri dönüşleri için en pratik çözüm yoludur. Bu formülün işlerliği, güvenli bölgenin Türkiye’nin kontrolünde olması, diğer ülkelerin ise bize lojistik destek sağlamalarına bağlıdır. Sınır hattımız boyunca gerekli hazırlıkları yaptık; planlarımızı, stratejilerimizi belirledik” dedi.

18Şub

“Milletin derdiyle dertlenip sevincine ortak olmadan siyasette başarı yakalanamaz”

“Milletin derdiyle dertlenip sevincine ortak olmadan siyasette başarı yakalanamaz” Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Isparta mitinginde yaptığı konuşmada, “Millete âşık olmadan, milleti sevmeden, milletin derdiyle dertlenip sevincine ortak olmadan siyasette başarı yakalanamaz” dedi.

18Şub

“Türkiye sınırlarının dibinde bir terör oluşumuna göz yummayacağız, ne pahasına olursa olsun bu terör koridorunu yıkacağız”

“Türkiye sınırlarının dibinde bir terör oluşumuna göz yummayacağız, ne pahasına olursa olsun bu terör koridorunu yıkacağız” Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Burdur mitinginde yaptığı konuşmada, “Fırat’ın doğusunda ve Münbiç’te üstlenen teröristlerin hedefinin Türkiye olduğu apaçık ortadadır. Biz bu bölgede bir terör yapılanmasına kesinlikle izin vermeyeceğimizi defalarca söyledik. Türkiye sınırlarının dibinde bir terör oluşumuna göz yummayacak, rıza göstermeyeceğiz. Ne pahasına olursa olsun bu terör koridorunu yıkacağız” dedi.

18Şub

Haftanın Özeti (11-17 Şubat 2019)

Haftanın Özeti  (11-17 Şubat 2019) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 11-17 Şubat 2019 tarihleri arasında katıldığı programları içeren “Haftanın Özeti” videosu.

Tüm Haberler