Arjantin

29.11.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, resmî temaslarda bulunmak ve G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere, 29 Kasım-01 Aralık 2018 tarihleri arasında Arjantin’e gerçekleştirdiği ziyarete eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 29 Kasım 2018 Perşembe günü Buenos Aires Ezezia Havalimanı’nda; Arjantin Kültür Bakanı Pablo Avelluto ile Türkiye'nin Buenos Aires Büyükelçisi Meral Barlas ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

Emine Erdoğan, 30 Kasım 2018 Cuma günü başkent Buenos Aires’te Evita Müzesi’ni ziyaret etti. Ülkedeki programı çerçevesinde Emine Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’nin resmî eş programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Colon Theatre’da yapılan kültürel etkinliğe iştirak etti. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, daha sonra G20 liderler yemeğine katıldı.

Emine Erdoğan, 01 Aralık 2018 Cumartesi günü zirvenin resmî eş programı çerçevesinde, Latin Amerika Sanat Müzesi MALBA'yı ziyaret etti.

Emine Erdoğan daha sonra, Buenos Aires’te Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Dr. Ricardo Gutierrez Çocuk Hastanesi’ne verilen ekipman desteği teslim törenine katıldı.