15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'da

10.07.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından ilk resmî ziyaretini gerçekleştirmek üzere gittiği Azerbaycan'ın başkenti Bakü’ye ulaştı.

Haydar Aliyev'in anıt mezarına çelenk
Türk Şehitliğine çelenk

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Uluslararası Haydar Alivev Havalimanında Azerbaycan Başbakan Yardımcısı Yagub Eyyubov, Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Halef Halefov, Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral ve diğer ilgililer karşıladı.

ŞEHİTLİK ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’daki temasları çerçevesinde ilk olarak Haydar Aliyev ve eşinin kabirlerinin bulunduğu Fahri Hıyaban Devlet Mezarlığı'na geçti. Haydar Aliyev'in anıt mezarına çelenk bırakan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Aliyev'in eşi Zarife Aliyeva'nın mezarına çiçek koydu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Ocak Şehitleri'nin yer aldığı Bakü Şehitler Hıyabanı'nda da Ebedi Ateş Anıtı'na çelenk bıraktı. Bakü Türk Şehitliği'ne de geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki anıta çelenk, şehit mezarlarına ise tek tek karanfil bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, anıt şeref defterine şunları yazdı:

“Aziz şehitlerimiz,

Tarihî 24 Haziran seçimleri sonrasında Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nin 1. Cumhurbaşkanı olarak manevi huzurunuzda bulunmaktan büyük bahtiyarlık duyuyorum. Sizlerin fedakârlığından aldığımız ilhamla bugüne kadar olduğu gibi inşallah bundan sonra da Türkiye Azerbaycan ilişkilerinin gelişmesi her alanda serpilip büyümesi için mücadele etmeyi sürdüreceğiz.

Ruhlarınız şad olsun."

Tüm Haberler