Rize

06.08.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi temas ve incelemeleri kapsayan programı çerçevesinde Rize’ye 6-9 Ağustos 2017 tarihlerinde bir ziyaret gerçekleştirdi.

6 Ağustos 2017 Pazar günü, Güneysu merkezde çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı şantiyesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Güneysu Konakları inşaat alanında incelemelerde bulundu.


Daha sonra AK Parti Rize İl Başkanlığını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, il başkanlığının çıkışında kendisini bekleyen vatandaşları selamladı ve esnaf ziyareti de gerçekleştirdi.


7 Ağustos 2017 Pazartesi günü, AK Parti Rize İl Başkanlığı 92. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katılarak partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Rize Valiliğini de ziyaret etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize’deki temasları kapsamında 9 Ağustos 2017 Çarşamba günü Güneysu Spor Tesislerini ziyaret etti. Tesislere gelişinde kendisine sevgi gösterinde bulunan vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklara oyuncak dağıttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, vefat eden AK Parti Rize İl Tanıtım Medya Başkanı Osman Karavin'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Çaykur Rizespor Kulübünü de ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kendisinin ve torunu Sadık Eymen’in isimlerinin yazılı olduğu 53 numaralı forma hediye edildi.