Rize

15.10.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılışı ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin 2016-2017 Akademik Yıl açılış törenine katılmak üzere, 15-16 Ekim 2016 tarihlerinde Rize’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.


Trabzon Havalimanı’ndan helikopterle memleketi Rize'nin Güneysu ilçesine geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneysu Merkez Camisi önünde kendisini bekleyen vatandaşları eşi Emine Erdoğan ile birlikte aracından inerek selamladı ve kısa bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize’de ilk olarak yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine katılarak halka hitap etti. Rize Valiliği önündeki meydanda düzenlenen toplu açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.


Hitabının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından, pilot illerde uygulanmaya başlanan çipli kimlik kartları takdim edildi. Takdimin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve programa katılan bakanlarla birlikte, yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin açılış kurdelesini kesti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Rize Valiliğini ziyaret etti. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin (RTEÜ) 2016-2017 akademik yılı açılışı törenine katılarak bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a günün anısına rektör Hüseyin Karaman tarafından bir hat levhası hediye edildi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan bu programının ardından eşi Emine Erdoğan ile birlikte Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) İlahiyat Fakültesi’nin yeni hizmet binasının açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.


Açılışın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu’nun üniversitedeki toplantısına katıldı.