Konya

14.10.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere 14 Ekim 2016 Cuma günü Konya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.


Eşi Emine Erdoğan ile birlikte Konya’ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’da ilk olarak Kapu Camii’nde Cuma namazını kıldı. Camiye gelişinde vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan namaz sonrası tarihî Bedesten Çarşısı'ndaki esnafı ziyaret etti.


Ziyaretinin ardından Konya Valiliğine geçen ve valilik önünde tören mangasını selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vali Yakup Canbolat'dan brifing aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Konya’da yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılışı ile Konya Şehir Hastanesi ve Alacabeli Tüneli’nin temel atma törenine katılarak bir konuşma yaptı.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaretinin ardından Meram Belediyesi hizmet binasının açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hizmet binasını gezerek yetkililerden bilgi aldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’da son olarak sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki konuşmasının ardından Rize’ye geçmek üzere Konya’dan ayrıldı.