Kırşehir

27.05.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Mayıs 2016 Cuma günü, 29. Ahilik Haftası etkinlikleri ve Ahi Evran Üniversitesi’nin kendisine tevcih edeceği fahri doktora törenine katılmak üzere Kırşehir’e bir ziyaret gerçekleştirdi.


Helikopterle Kırşehir’e varışında Ahi Stadyumu’nda Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahmet Yesevi Camii’nde kıldığı Cuma namazının ardından Kırşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.


Daha sonra Ahi Evran Külliyesi’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahilik Haftası Kutlama Töreni’ne katılarak vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından, ‘Yılın Ahileri’ seçilerek ‘şed kuşanan’, emek verdikleri sanatlarında bugüne kadar onlarca usta yetiştiren 4 sanatkâra plaketlerini takdim etti. Ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ‘Onur Ödülü’ takdim edildi ve kendisine ahilik geleneğine uygun olarak şed kuşatıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir’de son olarak Ahi Evran Üniversitesi’nin kendisine tevcih ettiği fahri doktora törenine katılarak bir konuşma yaptı. Üniversitenin konferans salonunda gerçekleşen, bazı bakanların yanı sıra üniversite senatosu ve öğretim üyeleri ile öğrencilerinin de hazır bulunduğu törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a fahri doktora belgesi Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya tarafından takdim edildi.