Rize

20.05.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20-21 Mayıs 2016 tarihlerinde çeşitli temaslarda bulunmak; Ticaret ve Sanayi Odası ödül törenine katılmak üzere Rize’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.


Trabzon Havalimanı’ndan helikopterle Rize’ye geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Rize Valisi Ersin Yazıcı ve diğer yetkililer karşıladı.


Cuma namazını Sahil Camisi’nde kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, namaz öncesinde camide Kur’an-ı Kerim okudu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cami çıkışında “Ağrı'nın Yarınları Emniyette” projesi kapsamında Rize'ye gelen çocuklarla sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Daha sonra kendisini bekleyen vatandaşlara Cumhurbaşkanlığına ait otobüs üzerinden hitap etti.


Rize Ticaret ve Sanayi Odası Ödül Töreni’ne katılarak bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından ödül almaya hak kazanan iş adamı ve firma yetkililerine ödüllerini takdim etti.


Rize’deki temaslarının ardından Güneysu ilçesine giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneysu Merkez Camisi önünde kendisini bekleyen vatandaşları selamlayarak bir konuşma yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan 21 Mayıs 2016 Cumartesi günü Rize'deki temasları kapsamında eşi Emine Erdoğan ile birlikte Ziraat Çay Bahçesi'ni ziyaret ederek çay hasadı yaptı.


Çay hasadının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte ÇAYKUR'a ait Cumhuriyet Çay Fabrikası’nı ziyaret etti. Fabrika önünde kendisini bekleyen vatandaşlarla bir süre sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklara oyuncak dağıttı. Bir bebeği kucağına alarak seven Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra fabrikada incelemelerde bulundu.

ÇAYKUR Genel Müdürü Sütlüoğlu'ndan, ÇAYKUR'un çalışmaları hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, fabrikanın önünde Rize Gençlik Merkezi folklor ekibiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.