Balıkesir

28.11.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burhaniye Ticaret Odası tarafından yaptırılan Burhaniye Pelitköy Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Okulu’nun açılışı ile ilçede yapımı tamamlanan eserlerin hizmete alım törenine katılmak üzere 28 Kasım Cumartesi günü, Balıkesir’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

 


Tören alanında, Balıkesir Karesi Halk Eğitim Merkezi Bizim Çocuklar Mehter Takımı'nca seslendirilen marşlarla karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin açılışında bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan açılışını yaptığı eğitim merkezinin bahçesine birlikte ağaç dikti; engelli çocuklarla ilgilenerek, fotoğraf çektirdi


Eşi Emine Erdoğan ile birlikte açılışı gerçekleştirilen okulu gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan, okulda yürütülen eğitim ile ilgili bilgi alarak öğrenci ve velilerle bir araya geldi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra eşi Emine Erdoğan ile birlikte bölgedeki bir zeytinlikte hasat yaptı; zeytinyağı üretiminin yapıldığı fabrikayı ziyaret ederek üreticilerle sohbet etti.


Balıkesir Valiliği tarafından Cunda Adası’nda düzenlenen yemeğe katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir ziyareti kapsamında son olarak Burhaniye Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti; belediye binası önünde toplanan vatandaşlara hitap etti.