Rize

13.08.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Ağustos 2015 Perşembe günü eşi Emine Erdoğan ile birlikte Rize’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.


Ankara’dan Trabzon’a geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a havalimanından Rize'ye kadar yol boyunca vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Rize'deki temasları kapsamında Kıble Dağı'nda yapımı tamamlanan Kıbledağı Hacı Hafız Yusuf Yılmaz Camisi'nin açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yaptı.


Kıble Dağı Hacı Hafız Yusuf Yılmaz Camisi'nin açılışının bitiminde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin ardından cami çevresindeki çevre düzenlemesi yapılan alanda ağaç dikti.

Rize Valiliği tarafından düzenlenen yemekte sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bir konuşma yaptı.


Rize seyahatini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneysu’dan ayrılışı esnasında kendisini uğurlamaya gelen vatandaşlara hitap etti. Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneysulular tarafından sevgi tezahüratları eşliğinde Ankara’ya uğurlandı.