Mardin

20.06.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Midyat Geçici Barınma Merkezi’nde incelemeler yapmak ve çeşitli temaslar gerçekleştirmek üzere 20 Haziran Cumartesi günü Mardin’e bir ziyaret gerçekleştirdi.


Mardin’e gelişinde havalimanında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Vali Ömer Faruk Koçak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile diğer yetkililer karşıladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Yüksek Komiseri Antonio Guterres'i Midyat Kasr-ı Nehroz Otel’de kabul ederek, bir süre görüştü.


Mardin Hacı Osman Altunkaya Camisi’nin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, caminin külliyesiyle birlikte bölgede bir örnek teşkil edeceğini belirterek, esere katkılarından dolayı Altunkaya ailesini tebrik etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Midyat Belediyesini ziyaret etti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi. Belediye ziyaretinin ardından, Kasr-ı Nehroz Oteli'nde Mardin'in sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra iftar programına katılmak üzere Midyat Çadır Kenti’ne geçti


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AFAD'ın kurduğu Midyat Barınma Merkezi'ndeki sığınmacı çocukların eğitim-öğretim gördüğü okulu ziyaret etti ve ardından sığınmacılarla birlikte iftar yaptı.


Midyat’taki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’a geçti.