Batman

02.05.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslar gerçekleştirmek ve toplu açılış törenine katılmak üzere 2 Mayıs Cumartesi günü Batman’a bir ziyarette bulundu.

Batman Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Batman Valisi Azmi Çelik ve diğer yetkililer karşıladı.


Batman’da ilk olarak valiliğe geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Vali Azmi Çelik karşıladı. Vali Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çalışmaları hakkında bilgi sundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batman’da gerçekleştirilen toplu açılış törenine katıldı ve halka hitaben bir konuşma yaptı.

Konuşmasının ardından, beraberindeki bakanlarla açılış için kurdele kesen Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting alanında ön sıralarda kendisine sevgi gösterisinde bulunan 83 yaşındaki İskender Aslan isimli vatandaşın yanına giderek onunla bir süre sohbet etti.


Toplu açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Selahattin Öztürk, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batman Merkeze bağlı Kayabağı Köyü’ne giderek, Nasıroğlu Ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Batman’daki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır’a geçti.