Kocaeli

18.04.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte çeşitli temaslar gerçekleştirmek ve toplu açılış törenine katılmak üzere 18 Nisan Cumartesi günü Kocaeli’ye bir ziyarette bulundu.


İstanbul’dan helikopterle Kocaeli’ne gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Kocaeli Garnizon Komutanı Tümgeneral Metin Temel ile diğer yetkililer karşıladı.

 


Garnizon komutanlığını ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muradiye Kültür Vakfı Kocaeli Şubesi tarafından açılan Perşembe Pazarı’ndaki kermesi gezdi. Daha sonra valiliğe geçen ve bu sırada kendisine saygı gösterisinde bulunan vatandaşlara el sallayarak selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aracından inerek vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

 


Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Kocaeli Bilim Merkezi ve toplu açılış törenine katılmak ve konuşma yapmak üzere İzmit Seka Park'taki tören alanına geçti. Konuşmasının bitiminde kurdeleyi keserek açılışları gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, törenin ardından çekimleri Seka Film Platosu'nda sürdürülen “Filinta” adlı dizinin setinde incelemelerde bulundu.

 

 


Kocaeli programını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’a geçti.