Kırşehir

30.01.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ocak Cuma günü Kırşehir’i ziyaret etti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ocak Cuma günü Kırşehir’i ziyaret etti.

Kırşehir’de, ilk olarak belediye başkanlığına giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Belediye ziyaretinin ardından, Hoca Ahmet Yesevi Camisi’ne yürüyerek geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma Namazı’nı burada kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, namaz çıkışında kendisine yoğun sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı.

Daha sonra valiliğe geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Vali Necati Şentürk karşıladı. Valiliği ziyaret eden ve çalışmaları hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çıkışta kendisini bekleyen Şirin Kırşehir Engelliler Derneği üyeleriyle sohbet etti ve fotoğraf çektirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, programı çerçevesinde Kırşehir kent meydanında düzenlenen toplu açılış törenine katıldı; ardından Merhum Halk Ozanı Neşet Ertaş’ın kabrini ziyaret etti.

Ziyaret programının son durağı olan Mucur İlçesi’nin Geycek mevkiinde geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polat Enerji tarafından yapılan Geycek Rüzgâr Enerji Santralinin (RES) açılış töreninde katıldı.

Kırşehir temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’a geçti.