Trabzon

09.10.2014

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte 9-10 Ekim 2014 tarihinde çeşitli temas ve incelemeler için Trabzon’a gitti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte 9-10 Ekim 2014 tarihinde çeşitli temas ve incelemeler için Trabzon’a gitti.

Trabzon Havalimanı’nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Kocaoğlu ve diğer yetkililer karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanında kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara hitaben bulunduğu otobüsten kısa bir konuşma yaptı.

Cuma Namazını Bahçecik Mehmet Akif Ersoy Camii’nde kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra toplu açılış törenine katılarak halka hitaben bir konuşma yaptı sonra da valiliği ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz Teknik Üniversitesi 2014 - 2015 Akademik Yıl Açılış Töreni’nde bir konuşma yaptı.  Konuşmaların ardından KTÜ Rektörü Prof. Dr. Baykal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Raif Kalyoncu’nun yaptığı resmi hediye etti. Törene, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon’da Garnizon Komutanlığını ziyaret etti ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen akşam yemeğinde sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da, Trabzon’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile birlikte huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti. Emine Erdoğan, merkezde yaşlılarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Trabzon’daki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Rize’nin Kendirli beldesinde geçti.