Sakarya

11.04.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte çeşitli temaslar gerçekleştirmek ve toplu açılış törenine katılmak üzere 11 Nisan Cumartesi günü Sakarya’ya bir ziyarette bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Sakarya’ya varışında Atatürk Stadı’nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve diğer ilgililer karşıladı.


İlk olarak valiliği ziyaret eden ve ziyareti anısına bir fidan diken Cumhurbaşkanı Erdoğan, valiliğin ardından toplu açılış törenine katılmak ve konuşma yapmak üzere kent meydanına geçti.


Sakarya Kent Meydanındaki toplu açılış töreninin ardından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı burada, Belediye Başkanı Toçoğlu karşıladı. Belediyede şeref defterini imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, çalışmaları hakkında bilgi sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, adına diktirilen fidanların sertifikası ile Sakarya ilini tanıtan minyatür bir tabloyu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından 1. Motorlu Piyade Tugay ve Garnizon Komutanlığına geçti. Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bilgehan Saymaz tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çıkışta engelli bir vatandaşla bir süre sohbet etti.


Sakarya’daki temasları sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlimbey Köyü’nden geçerken köylülerin yoğun ilgisi üzerine onlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.


Sakarya’daki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’a geçti.