Denizli

21.03.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte çeşitli temaslar gerçekleştirmek ve toplu açılış törenine katılmak üzere 21 Mart Cumartesi günü Denizli’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.


Çardak Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve diğer ilgililer karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra toplu açılış töreni için Çınar Meydanı’na geçti.

 


Çınar Meydanı’nda toplu açılış töreninde katılan ve bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradan Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne geçerek, Belediye Başkanı Osman Zolan’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 


Daha sonra 11. Motorlu Piyade Tugay ve Denizli Garnizon Komutanlığını ziyaretinin ardından Denizli Valiliği’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe tarafından karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla kentte oluşturulan 10 bin ağaçlık “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı” için valilik bahçesine sembolik fidan dikti ve fidana can suyu verdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam da Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen yemekte, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelerek, bir konuşma yaptı.

Yemeğin ardından programını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Denizli’den ayrıldı.