Antalya

11.03.2022

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu’na katılmak üzere 11-12 Mart 2022 tarihlerinde Antalya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Mart 2022 Cuma günü NEST Kongre Merkezi’nde düzenlenen, Anadolu Ajansı’nın (AA) "Global İletişim Ortağı" olduğu Antalya Diplomasi Forumu’na katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu nedeniyle Türkiye’de bulunan; Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Kazakistan'ın Kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile bir araya geldi.

Ziyaretinin ikinci gününde Cumhurbaşkanı Erdoğan; Bulgaristan Başbakanı Kiril Petkov, Gine Bissau Cumhurbaşkanı Umaro Sissoco Embalo, Nijer Cumhurbaşkanı Mohamed Bazoum, Sierra Leone Cumhurbaşkanı Julius Maada Bio, Bosna-Hersek Başkanlık Konseyi Üyeleri Şefik Caferoviç ve Milorad Dodik, Liberya Cumhurbaşkanı George Manneh Weah ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani ile görüşme gerçekleştirdi.