Kayseri

04.12.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine katılmak ve bazı temaslarda bulunmak üzere 4 Aralık 2016 Pazar günü Kayseri’ye gerçekleştirdiği ziyarete, eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.

Kayseri Havalimanında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı; Başbakan Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, milletvekilleri ve diğer yetkililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri’de ilk olarak yapımı tamamlanan Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesi’nin açılış törenine katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra eşi Emine Erdoğan ile birlikte Kayseri’de yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine iştirak etti.

Kayseri Sanayi Odası tarafından düzenlenen; yaptıkları yatırımlarla ihracata, istihdama ve kalkınmaya katkı sağlayan köklü şirketlerin ödüllerinin verildiği törene de katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bir konuşma yaptı. Törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Binali Yıldırım, bazı bakanlar, milletvekilleri ve Kayserili iş adamları da hazır bulundu.

Kayseri Sanayi Odasının ödül törenine katılımlarıyla şehirdeki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Kayseri Havalimanına geçerek şehirden ayrıldı.