Polonya

17.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda’nın davetlisi olarak 17 Ekim 2017 tarihinde Polonya’ya resmî bir ziyaret gerçekleştirdi.


Polonya Cumhurbaşkanlığı Sarayında resmî törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerini gerçekleştirdi. Görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.


Varşova’daki temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile birlikte Türkiye-Polonya İş Forumu’na katıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Varşova’da Polonya Parlamentosu Alt Kanadı Sejm Başkanı Marek Kuchcinski'yi daha sonra Polonya Parlamentosu Üst Kanadı Senato Başkanı Stanislaw Karczewski’yi de kabul ederek bir süre görüştü.


Polonya ziyaretinde Meçhul Asker Anıtı'nı ziyaret ederek anıta çelenk bırakan Cumhurbaşkanı Erdoğan, anıt defterini imzaladı ve askerî geçiş törenini izledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayında Polonya Cumhurbaşkanı Duda tarafından onuruna verilen resmî akşam yemeğine katıldı.