Katar

24.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkelerini kapsayan ziyareti çerçevesinde Katar'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, Uluslararası Hamad Havalimanı'nda, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer ile diğer yetkililer tarafından karşılandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şeyh Temim ile Emirlik Divanı'nda bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından, heyetler arası görüşmeye de başkanlık eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Katar Emiri Şeyh Temim tarafından onuruna verilen resmî öğle yemeğine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’dan ayrılmadan önce, Baba Emir Şeyh Hamad bin Khalifa Al-Thani ile Al Wajbah Sarayı’nda bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Katar ziyaretinde; eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Millî Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan eşlik etti.