Bahreyn

12.02.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12-13 Şubat 2017 tarihlerinde Bahreyn’e resmî bir ziyaret gerçekleştirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahreyn Kralı Hamad Bin İsa Al Halife tarafından Sakhir Sarayı bahçesinde düzenlenen resmî törenle karşılandı. Töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahreyn Kralı Al Halife, baş başa ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bahreyn'in en üst düzeydeki nişanı olan Şeyh İsa Bin Selman Al Halife madalyası tevdi edildi.


Nişan töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahreyn Kralı Al Halife tarafından Sakhir Sarayı’nda onuruna verilen resmî akşam yemeğine katıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Bahreyn Başbakanı Halife Bin Salman Al Halife ve Veliaht Prens Salman Bin Hamad Al Halife'yi, Four Seasons Oteli'nde kabul etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahreyn’de Uluslararası Barış Enstitüsü Orta Doğu ve Kuzey Afrika Ofisi tarafından düzenlenen konferansa katılarak bir konuşma yaptı. Konferansın ardından Bahreyn Başbakanı Halife Bin Salman Al Halife, Cumhurbaşkanı Erdoğan onuruna öğle yemeği verdi.


Bahreyn El-Fetih Camii ile Kuran Müzesi’ni de ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak Bahreyn Kralı Hamad Bin İsa Al Halife ile baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.