Fransa

10.11.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Birinci Dünya Savaşı’nı sonlandıran ateşkes anlaşmasının 100. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenecek etkinliklere katılmak üzere 10-11 Kasım 2018 tarihlerinde Fransa’ya gerçekleştirdiği ziyarete eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.

Ülkedeki temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Orsay Müzesi’nde düzenlenen “Picasso Bleu et Rose” isimli sergiyi ziyaret etti.

Sergi ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından Orsay Müzesi’nde devlet, hükûmet ve uluslararası kuruluş başkanları ile eşleri onuruna verilen akşam yemeğine katıldı.

11 Kasım 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Paris’te düzenlenen Birinci Dünya Savaşı'nı sonlandıran ateşkes anlaşmasının 100. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen anma törenine katıldı.

Fransa temasları kapsamında son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve eşi tarafından verilen öğle yemeğine katıldı.