ABD

17.09.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17-21 Eylül 2017 tarihleri arasında Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurulu görüşmelerine katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere ABD’ye gerçekleştirdiği ziyarete eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.

18 Eylül 2017 Pazartesi günü ABD'nin ünlü kütüphanelerinden New York Public Library’yi ziyaret eden Emine Erdoğan, aralarında tarihî İstanbul haritalarının da bulunduğu eser ve koleksiyonları inceledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 19 Eylül 2017 Salı günü ABD Başkanı Donald Trump ile eşi Melania Trump'ın BM Genel Kurulu'na katılan heyet başkanları ve eşleri onuruna verdiği resepsiyona iştirak etti.


Emine Erdoğan, 20 Eylül 2017 Çarşamba günü ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump'ın verdiği öğle yemeği davetine katıldı. Emine Erdoğan aynı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Türken Vakfı Geleneksel Gala Yemeği’ programına da eşlik etti.


Emine Erdoğan, 21 Eylül 2017 Perşembe günü New York’ta BM Türkiye Daimi Temsilciliği ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Mültecilerle Dayanışma: Akdeniz, Afrika ve Myanmar’a Yönelik İnsani Yaklaşımlar” konulu etkinliğe katılarak bir konuşma yaptı.