Pakistan

16.11.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 16-17 Kasım 2016 tarihleri arasında Pakistan’a gerçekleştirdiği resmî ziyarete, eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı, İslamabad Nur Khan Hava Üssü’nde; Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Türkiye’nin İslamabad Büyükelçisi Sadık Babür Girgin, Karaçi Başkonsolosu Murat Mustafa Onart ve diğer yetkililer törenle karşıladı.

Pakistan Cumhurbaşkanı Hüseyin, eşi ile birlikte, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan onuruna resmî akşam yemeği verdi.

Emine Erdoğan, 17 Kasım 2016 Perşembe günü Pakistan'ın başkenti İslamabad'da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın (TİKA) hibe törenine katıldı. Türkiye'de üretilen 10 adet yeni doğan ünitesi ile 20 adet akülü tekerlekli sandalye, Pakistan Kızılay’ında gerçekleştirilen törende ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.


Hibe törenine Pakistan Kızılay Başkanı'nın yanı sıra Pakistan makamlarının temsilcileri katıldı. Törende ayrıca TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, Kızılay Genel Müdürü Mehmet Güllüoğlu, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın eşi Şule Akar ve Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın eşi Şule Kaynak da hazır bulundu.

İslamabad'daki temaslarının ardından Lahor kentine geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, buradaki Başbakanlık Konutunda Pakistan Başbakanı Navaz Şerif tarafından onurlarına verilen akşam yemeğine katıldı.