Belarus

11.11.2016

Resmî bir ziyaret gerçekleştirmek üzere 11 Kasım 2016 tarihinde Belarus'un başkenti Minsk’e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, ziyaretinde eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı, Minsk Havalimanında Belarus Başbakanı Andrey Kobyakov, Türkiye’nin Minsk Büyükelçisi Kezban Nilvana Darama ve diğer yetkililer törenle karşıladı.


Minsk’te bulunan Belarus Ulusal Sanat Müzesi'ni ziyaret eden Emine Erdoğan, daha sonra eşi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a refakatle Minsk Camii'nin açılış törenine katıldı.

Minsk Camii'nin açılışının ardından Baravlyani Çocuk Onkoloji Merkezi'ne bir ziyaret gerçekleştiren ve burada Sağlık Bakanı Vasily Zharko tarafından karşılanan Emine Erdoğan, merkezin çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.


Ziyaretlerinde Emine Erdoğan'a; Belarus Millet Meclisi Cumhuriyet Konseyi Başkan Vekili ve eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mariana Şçetkina, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un eşi Sevgi Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun eşi Hülya Çavuşoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin eşi Esra Tüfenkci de eşlik etti.