ABD

09.06.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan, ünlü Müslüman boksör Muhammed Ali’nin cenaze törenine katılmak için 9 Haziran 2016 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.


Louisville Uluslararası Havalimanı’nda ABD Türkiye Büyükelçisi Serdar Kılıç ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan daha sonra konaklayacakları otele geçti. Otel önünde toplanan şehirdeki Türk vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşine sevgi gösterisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, efsanevi boksör Muhammed Ali'nin Louisville şehrindeki cenaze törenine katıldı. Muhammed Ali’nin ilk profesyonel maçına çıktığı Freedom Hall’da düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de eşlik etti.

Kentteki Muhammed Ali Müzesi’ni de ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan yetkililerden müze hakkında bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan, Louisvill’de Ahıska Türkleri tarafından düzenlenen iftar programına katılarak ABD’deki Ahıskalılar ve Müslümanlarla bir araya geldi.