Azerbaycan

25.04.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı’nın 7. Küresel Forumu’na katılmak üzere 25-26 Nisan 2016 tarihlerinde Azerbaycan’a gerçekleştirdiği ziyarete eşi Emine Erdoğan da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı; Bakü Haydar Aliyev Havalimanı’nda Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Azerbaycan Başbakan Yardımcısı Ali Ahmedov, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Faik Bağırov, Bakü'deki Türk kurum ve kuruluşların temsilcileri ve diğer yetkililer karşıladı.


Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev eşi Mehriban Aliyeva ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan onuruna akşam yemeği verdi.

Bakü Kongre Merkezi’nde 26 Nisan 2016 Salı günü gerçekleştirilen Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu’nda, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev eşi Mehriban Aliyeva ile birlikte konuklarını forum alanı girişinde karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın da katıldığı aile fotoğrafı çekiminin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan forumun açılış oturumunda bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte resmî bir ziyaret gerçekleştirmek üzere Azerbaycan’dan ayrılarak Hırvatistan’a hareket etti.