15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

30 Büyükşehir Belediyesine Yönelik “Resmî Yazışma Eğitici Eğitimi” Düzenlendi

30.12.2022

Kamu kurum ve kuruluşları arasında resmî yazışmalarda uygulama birliğini sağlamak amacıyla 30 büyükşehir belediyesine yönelik “Resmî Yazışma Eğiticilerinin Eğitimi” 6-21 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Eğitime, 30 büyükşehir belediyesinden toplam 93 kişi katıldı.

Türkiye Belediyeler Birliğinin organizasyonuyla düzenlenen eğitimler, 3 grup hâlinde ve haftada 2 gün olacak şekilde gerçekleştirildi.  

Eğitimlerde öncelikle “belge” ve “belge yönetimi” kavramlarının önemi ve tarihsel süreçte belgenin değeri anlatıldı. Yönetmelik maddeleri detaylarıyla ele alınarak sebep ve sonuç ilişkisi içinde uygulamaya yönelik bilgi aktarımında bulunuldu. e-Yazışma Teknik Rehberi, kayıtlı elektronik posta (KEP), ulusal elektronik tebligat sistemi (UETS), elektronik ve mobil imza (e/m-imza) süreçleri ile ilgili de bilgilendirme yapıldı.

Katılımcıların tecrübelerini paylaştığı, sorularının neden-sonuç ilişkisi kapsamında cevaplandırıldığı, görüş ve önerilerinin değerlendirildiği interaktif bir eğitim düzenlendi. Ayrıca eğitimin içeriğinde “eğiticiliğe” ilişkin teknik ve yöntemlere de yer verildi. Tamamlanan her eğitimin sonunda katılımcılara “Katılım Belgesi” takdim edildi.