TÜGVA 6. Gençlik Buluşması Öncesi Gençlere Hitapları

09.10.2022

Sevgili Gençler;

Şu anda Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu tıklım tıklım dolu, sizler içeriye giremediğiniz için şu anda dışarıdasınız. Ama gönüllerimizin içerisinde zaten yeriniz şu anda mevcut. Türkiye genelinde TÜGVA’nın elhamdülillah 310 bini aşkın üyesi var. 81 vilayetteki tüm yapılanmasıyla birlikte her geçen gün daha iyiye, daha güzele gitmek suretiyle gençliğimizin –hep söylüyorum ya, birileri rahatsız oluyor- dindar bir nesil olarak geleceğe hazırlanmasında TÜGVA’nın konumu çok çok önemli. İşte sizler bu neslin temsilcileri olarak karşımdasınız. Dolayısıyla sizlere elimizden ne gelirse Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız ve Cumhurbaşkanı, 17 bakanlık olarak elimizden gelen her türlü fedakârlığı yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz.

Şimdi Başakşehir ön almak istiyor, tabii buradaki tüm gençler ben inanıyorum ki hepsi Başakşehir’in taşıdığı ruh kökünü onlar da taşıyor. Ve burada ayrı gayrı yok. Bizim tek derdimiz, Asım’ın nesli olarak gördüğümüz bu gençliği en ileri, uç noktalara o ruh ile yetiştirmek. Onun için de ne dedik:

“Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum,

Kesilir belki fakat çekmeye gelmez boynum.

Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,

Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim,

Adam aldırma da geç git diyemem aldırırım

Çiğnerim, çiğnenirim, Hakk’ı tutar kaldırırım

Zalimin hasmıyım, ama severim mazlumu.”

İşte şu anda Rusya-Ukrayna arasındaki savaşta arabulucu rolünü oynayan ülke hangi ülke? Türkiye. Ve Türkiye bütün bu olaylar karşısında yıprandı mı? Tam aksine. Şu anda Avrupa’da herkes tutuşmuş vaziyette, acaba bu kış nasıl geçecek? Elhamdülillah biz bütün hazırlıklarımızı yaptık ve bütün hazırlıklarımızla beraber elhamdülillah milletimize doğal gazını da, kömürünü de, her şeyini hazırlamış vaziyetindeyiz. Ve derdimiz şu anda daha uygun fiyatlarla biz vatandaşımıza bu doğal gazı nasıl ulaştıracağız, bunun gayreti içerisindeyiz.

Ama şunu bilmenizi istiyorum: AK Parti iktidarı zulme rıza göstermez, zulmedilmesini asla istemez. Derdimiz, şu an itibariyle inşallah Aralık ayındaki yapılacak olan yeni değerlendirmelerle de asgari ücreti en uygun rakama çıkarmak. Biz bunun için varız. Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yoksulluğun Allah’ın izniyle olmayacağı bir Türkiye’yi biz hallederiz, bunu biz yaparız ve şu an itibariyle de onun hazırlığı içerisindeyiz.

Gençler,

Okullar açılırken sıraların üzerinde kitaplarınızı buldunuz mu? Yardımcı ders kitaplarınızı buldunuz mu? Nasıl oldu bu iş? Bundan önce böyle bir şey var mıydı?

Bu sıralardan biz de geldik-geçtik. Biz kırtasiyeci dükkânlarından kitap bulamazdık kitap, defter bulamazdık defter. Ama biz bu derdi çektik, ne dedik? Bizim evlatlarımız çekmesin. Onlar için de en ideal okulları yapalım, sıralarımızı buna göre hazırlayalım ve yavrularımız gayet huzurlu bir şekilde okula gidip bu noktada hazırlıklarını yapsınlar ve bütün sömestri en güzel bir şekilde, rahat bir şekilde geçirsinler.

Ben şimdi bu dua ve temenniyle salondaki gençleri daha fazla bekletmeyelim istiyorum ve sizlere şahsım, bakan arkadaşlarım adına en kalbi duygularla selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum.