İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nin Açılış Töreni’nde Yaptıkları Konuşma

25.01.2021

Öncelikle böyle bir hayırlı hizmeti ortaya koyma noktasında Genel Başkan Yardımcım Leyla kardeşimizin hakikaten İpek Yolu’nun bizim tarihimizdeki yeri malum, çok çok farklı. Adeta bu bizim doğuş yolumuzdur ve bu doğuş yolumuzun güzergâhında Elazığ’da böyle bir eserin ortaya çıkarılması ve bundan sonra da bu yolculuğu devam ettirecek bir neslin burada ihyası, inşası bizim için büyük bir önem taşıyor. Bunun için de tabii her tür burada etkinlikler olacak, bunlar burada yaşayacak.

Tabii böyle bir adımda hakikaten Leyla kardeşimizin attığı adımla birlikte emeği geçen bütün bakan arkadaşlarımız ki bu konuda Gençlik Spor Bakanımıza özellikle teşekkür ediyorum. Bunun yanında Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza, verdi değil mi destek, onun sağı solu belli olmaz da onun için. Etnospor filan da buraya girdi mi? Ortaklığınız var, tamam.

Ve bu etkinliklerle birlikte inanıyorum ki İpek Yolu çok farklı ses getirecek. İnşallah biz Ankara’dan değil tüm Türkiye’den bu sesi duyacağız, buna kesinlikle inanıyorum. Bu konuyla ilgili olarak bütün milletvekili arkadaşlarım burada ellerinden gelen her türlü desteği vermelidir. Etkinliklerle burasının sesini tüm Türkiye’ye, hatta hatta etnosporla da dünyaya bence duyurmalıdır diye düşünüyorum. Ve bu vesileyle emeği geçen tüm kardeşlerimi mimarından mühendisine, işçisine kadar tebrik ediyorum, kutluyorum. Ve bu süreç içerisinde bundan sonra tabii gerek şu andaki Valimiz, bundan sonraki gelecek valilerimiz, Belediye Başkanımız, belediye başkanlarımız, hepsinin de burada desteklerinin olması önem arz ediyor. Ve bu yolculuğumuz inanıyorum ki çok büyük hayırlara da vesile olacaktır. Tekrar hayırlı olsun diyorum. Rabbim yar yardımcımız olsun diyorum.