İzmir’in Kınık İlçesi’nde Halka Hitaben Yaptıkları Konuşma

22.02.2020

Sevgili Kınıklı Kardeşlerim,

Aziz Vatandaşlarım,

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum ve Kınık ilçemizde bugün bir başka heyecanı görüyorum. Bu heyecanının geçmişten bugüne ve inşallah yarınlara çok daha farklı bir sinyal oluşturacak. Buradan Kınık ilçemizdeki tüm vatandaşlarıma selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

Sözlerimin hemen başında 31 Mart seçimlerinde yüzde 53,2’yle AK Parti’ye destek veren tüm Kınıklı kardeşlerime şahsım, milletim ve partim adına şükranlarımı sunuyorum. Kınık halkı bir kez daha yüksek bir oy oranıyla bize, partimize ve ilçesine sahip çıkarak AK Partili kadrolara durmak yok yola devam dedi. Kınık tercihini bir kez daha hizmet siyasetinden, özellikle gönül belediyeciliğinden yana kullandı. Rabbim yol arkadaşlığımızı, muhabbetimizi daim eylesin diyorum. Seçim başarımızda emeği olan milletvekillerimizi, il teşkilatımızı, ilçe teşkilatımızı, sandık müşahidinden mahalle temsilcisine kadar tüm dava arkadaşlarımı gönülden tebrik ediyorum. Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerime de destekleri, gayretleri için özellikle teşekkür ediyorum. Zira Cumhur İttifakı karşımızdaki malum Millet İttifakı adı altında aslında terör örgütüyle el ele, omuz omuza olanlara karşı tüm cumhurun ittifakıdır.

Kardeşlerim,

Sadık Doğruer kardeşim 2014’ten beri size aşkla, tutkuyla hizmet ediyor. Kınık’ın güzelleşmesi İzmir’de şöyle parmakla gösterilecek bir ilçe olması için gece-gündüz koşturuyor, biz yanındayız, arkasındayız. Bakan ve milletvekili arkadaşlarım olarak bütün tecrübe, deneyim, imkanlarımızla yanındayız ve kendisini kutluyoruz, Mevla’dan muvaffakiyetler diliyoruz. İlçemize hizmet seferberliğinde dün olduğu gibi Sadık kardeşimin yanında olmayı sürdüreceğiz. Siz bize sahip çıktınız, bize destek verdiniz, bizi yalnız bırakmadınız. Siz her türlü iftiraya rağmen AK Parti’yi ve Cumhur İttifakı’nı Türkiye genelinde zirveye taşıdınız. İnşallah biz de sizin güveninize layık olmaya çalışmaya devam edeceğiz. Neşet Ertaş ne diyor? Aşkınan çalışan yorulmaz. Biz de Kınık’la beraber İzmir’e hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Az önce Binali Bey kardeşim söyledi, buraya nereden geliyoruz? Muhteşem bir yolun açılışını yaptık. Ve bu yol sizin de özellikle yolculuğunuzu ne yapacak? Kolay kılacak. Hakikaten muhteşem bir otoyol açtık, bak bölünmüş yol değil otoyol açtık. Yol medeniyettir, işte biz bunları gerçekleştiriyoruz. Birileri gibi değil, lafla peynir gemisi yürümez. Bu kadrolar Bay Kemal’e inanan kadrolar değil, buralarda olanlar işte bize güç kuvvet verenler. 56 kilometresi otoyol, 40 kilometresi bağlantı yolu olmak üzere toplam da 96 kilometre uzunluğundaki Çandarlı-İzmir Otoyolunu açtık ve buraya geldik. Biz de sizlerle gurur duyuyoruz.

Böylece İzmir ile Çandarlı arasındaki ulaşım süresini ne yaptık? 1,5 saatten 40 dakikaya düşürdük. Yol medeniyettir, diyoruz ya, aynı zamanda ne yapıyoruz? Zamanla yarışıyoruz. Ne demiş büyüklerimiz? Vakit, nakittir demiş, boşuna dememişler bunu. Onun için vakti nakde dönüştürmek için işte bu yatırımları yapıyoruz. Bizden öncekiler niye yapmadı? Şu İzmir’de Binali Kardeşimin Ulaştırma Bakanlığı’ndan tut ta Başbakanlığı dönemleri de dâhil olmak üzere onun öncülüğünde yapılan yolların haddi hesabı var mı? Bu kadar yollar yapıldı. Ne dedik biz? Ya bu yolları yapacağız ki halkımızı rahatlatalım. Kaza riskini ne yapalım? Azaltalım. Ve nitekim kaza riski elhamdülillah bizim geldiğimizden bu yana hep azaldı. Çünkü eğer yollarınızı güzelse kazalar azalır, yollarınız güzelse akaryakıt azalır bütün bunları işte bu yatırımları yaparak gerçekleştirdik ve şimdi bugüne geldik. Bugün ayrıca inşallah buradan sonra bir özel sektör firmamızın toplam 50 milyon euroluk yatırımla hayata geçirdiği seramik fabrikasının açılışını gerçekleştireceğiz. Perşembe günü ise inşallah 83 milyonun her bir ferdinin iftihar edeceği bir muhteşem eserin açılışın törenini yaptık. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’ni mimarisiyle, zenginliğiyle, hizmetleriyle daha şimdiden Başkentimizin, Ankara’mızın sembolleri arasına yerleştirdik. Ankara’ya muhakkak gelin ve o kütüphanemizde hem kek, pasta, simit, çay, kahve ücretsiz olarak onu için hem de orada birkaç kitabı da şöyle gözden geçirin. Muhalefetin her türlü iftirasına, yargı yoluyla engelleme çabalarına rağmen camisiyle, kütüphanesiyle, hizmet birimleriyle, kongre merkezi ve sergi salonuyla Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışan bir külliyeyi Ankara’ya kazandırdık.

Kardeşlerim,

Gerek İzmir-Çandarlı Otoyolu’nun, gerek seramik fabrikamızın, gerekse Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nin hayırlı olmasını diliyorum. Bu hizmetlerin inşasında emeği ve katkısı olan herkesi tebrik ediyor, ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum.

Değerli kardeşlerim,

Çok kıymetli Kınıklılar, bizim siyasetimiz eser siyasetidir laf değil. 40 yıllık siyasi hayatımızın hiçbir döneminde istismar peşinde koşmadık. Milletimizin huzuruna daima eserlerimizle, daima ülkemize ve şehirlerimize kazandırdığımız hizmetlerle çıktık. Garip gurebanın yanında olduk, yetimin hakkını hiç kimseye yedirmedik. Milletimize karşı daima dürüst olduk, samimi olduk, hasbi davrandık. Seçim dönemlerinde verdiğimiz sözleri görev gelince unutanlardan olmadık. CHP’li belediyelerin kurduğu rüşvet ve hırsızlık düzenini sizler de görüyor, haberlerden takip ediyorsunuz. Bunun son örneği geçen hafta Yalova’da ortaya çıkarıldı. Yargı ve emniyet birimlerimizin tespitlerine göre Yalova halkına hizmet olarak verilmesi gereken milyonlarca lira CHP’li idareciler tarafından talan edildi. Yaşanan bu skandal karşısında CHP Genel Merkezi’nden bir tane yetkili çıkıp da açıklama yapmadı, milletten özür dilemedi. Bay Kemal grup toplantısında saman dâhil her konudan bahsediyor, fakat yoldaşlarının Yalova Belediyesi’nde kurduğu rüşvet çiftliğinden tek kelime dahi bahsetmiyor. Bunların millete, memlekete hizmet gibi dertlerinin olmadığını biz biliyoruz. Bunlar sadece günü kurtarmanın, milletin vergileri üzerinden kendilerine rant devşirmelerinin peşindeler. Ne hizmet ediyorlar ne de hizmet edilmesine müsaade ediyorlar. Ülkenin ekonomide, ticarette, turizmde, ulaşımda, kültürde elde ettiği başarılar bunları rahatsız ediyor. Biz ise son 17 yılda ne yaptıysak bu zihniyete rağmen yaptık, bunlara rağmen mesafe aldık.

Kınık’ta 24 derslikli imam hatip lisesinin, meslek yüksekokulunun 12 derslikli ek binasının ve anaokulunun yapımını tamamladık. 25 Yataklı Kınık Devlet Hastanemizi tamamlayıp hizmetinize sunduk mu? TOKİ vasıtasıyla 276 konutun inşasını bitirdik mi? Hak sahiplerine bunları teslim ettik mi? Söz verdik ve ilçemizi doğal gaza kavuşturduk mu? Hanım kardeşlerim, doğal gazdan memnun musunuz? Nasıl kömür yakmaya benzemiyor değil mi? Hemen basıyorsunuz butona ev ısınıyor, şöyle bir oda ısınmıyor, ya dairenin tamamı ısınıyor. Ya ne zulüm çektiniz siz ya, elhamdülillah. Yani ya Helga bunu kullanıyor rahat ediyor da, George kullanıyor rahat ediyor da, benim Ahmet’im, Mehmet’im, Hasan’ım, Hüseyin’im, Ayşe’m, Fatma’m niye kullanmasın ya? Merkez mahalleler ve Poyracık Mahallemizde toplam 2 bin hane doğal gaz kullanmaya başladı.

Proje içinde seyir teraslarının, kapalı alanın, çok amaçlı salonların, kafe ve restoranların bulunduğu 18 bin ağacın toprakla buluştuğu Delez Yaşam Vadisi Projemizin yapımında sona gelindi. İnşallah bu eseri Haziran ayında siz Kınıklı kardeşlerimizin istifadesine sunacağız.

Kınık Maden Şehitleri Parkı, taziye evi, çok amaçlı salon ve 7 adet halı sahayı hizmete açtık. Kınık girişi Prestij Bulvarı Projemiz ve Atatürk Caddesi Bulvarı kaldırım ve aydınlatmaları tamamlandı. Yapımı için bizzat talimatını verdiğim ve takibini yaptığım Halk Eğitim Merkezi ve Öğretmenevi Projemizin inşası devam ediyor. Ne zaman bitiriyoruz? 6 ay sonra da Başkan diyor ki, onu bitiriyoruz. Proje bünyesinde 75 yataklı oda, bin kişilik çok amaçlı salon, 320 kişilik toplantı salonu ve amfi salonu 6 derslik bulunuyor. Gençlik Merkezimizin Poyracık Su Parkı ve Rekreasyon Alanı’nın içerisinde çocuk müzesi, trafik eğitim alanları, çocuk oyun alanları, sosyal tesisleri bulunan çocuk şehri projemizin de yapımı sürüyor.

Aliağa-Çandarlı-Bergama-Kınık İZBAN hattı ihale aşamasında. 200 milyon liralık Kapıkaya Barajı’nı yatırım programımıza aldık. Kapıkaya Barajı ile 32 bin 530 dekar arazinin sulanmasını Sayın Bakan kararlılıkla bunu inşallah halledeceğiz. İzmirli ya, işi sağlam tutması lazım. Çiftçilerimize ise 30 milyon liralık zirai gelir artışı sağlayacağız. Tarım Kredi Kooperatiflerimizin marketlerinden birini inşallah Kınık’ta bu sene içerisinde faaliyete geçiriyoruz. Tarım Kredi Kooperatifimizin bu tür marketlerinde ucuzluk var, kalite var ve değerli kardeşlerim öyle spekülasyonlara da fırsat yok. Dünyanın en büyük ve tek tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesini Kınık ilçemizde 1,5 milyon metrekarelik alanda kuracağız. Bu yatırım ile 3 bin vatandaşımız iş ve aş sahibi olacak. Proje ve yatırımlarımızın şimdiden hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

İlk günkü aşkla, ilk günkü heyecanla zorluklar karşısında yılmadan sizin için çalışmayı sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle sözlerime son verirken bir kez daha ahde vefanız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.