15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Çamlıca’da huzurevi ziyaret etti

13.06.2018
Emine Erdoğan, Çamlıca’da huzurevi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay ve Nilüfer Gökay Küçük Çamlıca Huzurevi’ni ziyaret etti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın da eşlik ettiği ziyarette Emine Erdoğan, huzurevi sakinleriyle sohbet etti ve Ramazan Bayramlarını kutladı.

Emine Erdoğan’a gerçekleştirdiği ziyaret dolayısıyla teşekkür eden huzurevi sakinleri, devletin kendilerine sağladığı imkânlardan duydukları memnuniyeti ifade etti.

Huzurevi sakinleriyle yaptığı sohbette, bir sakinin, oğlunun kendisini görmeye gelmediğinden yakınması üzerine, gençlere anne ve babalarına sahip çıkmalarını tavsiyesinde bulunan Emine Erdoğan, devletin yaşlılara fiziki ve maddi ortamlar sağladığını; ancak aile sıcaklığını vermenin mümkün olamayacağını vurguladı.

“GENÇLER ANNE VE BABALARINI YANLARINA ALSIN”

Emine Erdoğan, sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Birinci tercihimiz yaşını almış büyüklerimizin ailesinin yanında çocuklarının ve torunlarının yanında olması ve onlarla vakit geçirmesidir. Eğer bu durum oluşmadıysa, ailesi yoksa ancak o zaman buralara gelmesini tercih ediyoruz. İdeal olanı bu, olması gereken bu. Çünkü onun kızı da bir gün yaşlanacak, bu duruma gelecek. Burada maddi imkânlar harika, dostlar çok güzel, devlet olarak elimizden geleni yapıyoruz; ama aile sıcaklığını vermemiz için bir mekanizmamız yok. Onun için lütfen, gençler anne ve babalarını yanlarına alsınlar.”

Ziyareti esnasında sigara içen yaşlılarla da sohbet ederek, sigaranın sağlığa zararlarını hatırlatan ve dumansız hava sahasının önemine vurgu yapan Emine Erdoğan, yaşlılardan sigarayı bırakma sözü alarak, sigara paketlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaştırmak üzere teslim aldı.

Huzurevindeki el işi atölyesini gezen, resim ve el sanatları ürünleri yapan sakinlerle sohbet eden Emine Erdoğan, atık ürünlerden maket yapan huzurevi sakini 73 yaşındaki Sulhi Polat'ın eserlerini inceledi.

Ziyaretinde, geçtiğimiz ay huzurevinde evlenen yaşlı çifti de tebrik ederek evlilik hediyesi takdim eden Emine Erdoğan, erkeklere kravat, kadınlara ipek fular hediye etti ve huzurevi sakinlerinin Ramazan Bayramlarını kutladı.

Tüm Haberler