15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

“16 senedir gecemizi gündüzümüze katarak ekonomimizi büyütmek için çalışıyoruz”

10.06.2018
“16 senedir gecemizi gündüzümüze katarak ekonomimizi büyütmek için çalışıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kocaeli mitinginde yaptığı konuşmada, “Son 16 senedir gecemizi gündüzümüze katarak ekonomimizi, ticaretimizi, üretimimizi, soframızdaki ekmeği büyütmek için çalışıyoruz. 16 yıldır hiçbir ayrım yapmadan tüm Türkiye’ye, 81 milyonun her bir ferdine hizmet götürüyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kocaeli mitingine katıldı. Millî İrade Meydanı’nda gerçekleştirilen mitingde, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

Vatandaşların beklentilerini, umutlarını, hayallerini çok bildiklerini; sadece Kocaeli’ni değil, Türkiye’nin her ilini ve her köşesini çok iyi tanıdıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyaseti ikbal için değil, millet için, milletle beraber yaptıklarını söyledi.

“AYRIM YAPMADAN TÜM TÜRKİYE’YE HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”

Siyaseti makam ve mevki için değil, geride hayırla yâd edilecek eserler bırakmak için yaptıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son 16 senedir gecemizi gündüzümüze katarak ekonomimizi, ticaretimizi, üretimimizi, soframızdaki ekmeği büyütmek için çalışıyoruz. 16 yıldır hiçbir ayrım yapmadan tüm Türkiye’ye, 81 milyonun her bir ferdine hizmet götürüyoruz” diye konuştu.

Bugüne kadar ayrımcılık düşüncesini kapılarına yaklaştırmadıklarını, milleti kökenine, inancına, kılık kıyafetine göre bölenlerden olmadıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şehirlerimizi oy tercihlerine göre renklere ayıranlardan da olmadık. Ankara’nın, İstanbul’un, Antalya’nın standartlarını Bursa’ya, Kocaeli’ne, Balıkesir’e, Diyarbakır’a, Artvin’e, Şırnak’a taşımanın kavgasını verdik” dedi.

“24 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

Yıkmanın, yok etmenin, durdurmanın değil, daha iyisini, daha güzelini, çok daha kalitelisini kazandırmanın davasını güttüklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen 16 yılda şehre 24 milyar liralık yatırım yaptıklarını hatırlattı.

Bu yatırımların arasında eğitimde 9 bin 654 yeni dersliğin, Gebze Teknik Üniversitesi’nin, 14 bin 466 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurtlarının, 33 bin seyirci kapasiteli stadyumun, sağlık alanında 14’ü hastane toplam 80 sağlık tesisinin bulunduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ulaşım, teknoloji, sanayi, tarım, konut ve diğer alanlarda şehre yapılan hizmet ve yatırımlardan örnekler verdi.

Şehirde Hünkâr Çayırı olarak bilinen alanı 400 dönümlük millet bahçesine dönüştüreceklerini ve yanına da şehre yakışır bir ihtişamda cami yapacaklarını da açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehre yaptıkları hizmetlerin, 24 Haziran sonrasında hayata geçireceklerine birer referans olduğunu söyledi.

“BU AZİZ MİLLETTEN 15 TEMMUZ’UN RÖVANŞINI ALMANIN TEZGÂHINI KURUYORLAR”

Türkiye’de dikili ağacı dahi olmayanların gözlerini bu yatırımlara diktiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin tek parti döneminde milleti inim inim inletenlerin Türkiye’nin kalkınma hamlelerini durdurduğunu kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları söyledi: “Bu ülkede, 18 yıl boyunca “Allah-ü Ekber” nidasını minarelerimize çok görenler, şimdi yeni baskıların, yeni yıkımların hesabını yapıyorlar. Bunlar ezanı Türkçe okutanlar değil mi? İmam hatiplerin israf olduğundan bahsediyorlar. 2023 projelerimizi rafa kaldırmaktan bahsediyorlar. Hızlı tren hatlarını çürümeye terk etmeyi vaat diyorlar. Cumhurbaşkanlığı Külliyesini satmayı konuşuyorlar. Dünyanın dört bir ucunda ecdat yadigârı eserleri ayağa kaldıran, mazlum ve mağdurlara sahip çıkan kurumlarımızı TİKA’yı, AFAD’ kapatmaktan söz ediyorlar, şu cehalete bakın.”

Milletin elinden cumhurbaşkanını seçme yetkisini almaktan bahsettiklerine işaret ederek, söz konusu adayların FETÖ’nün ağzıyla konuştuğunu ve FETÖ’ye bu ülkenin anahtarlarını teslim etmenin hesabı içinde olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu aziz milletten 15 Temmuz’un rövanşını almanın tezgâhını kuruyorlar. Çukura gömdüğümüz bölücü terör örgütünü yeniden palazlandırmaya niyetliler” dedi.

Kendilerinin hep yapmaktan, inşa etmekten, ihya etmekten söz ettiğini; söz konusu adayların ise sürekli yıkmaktan, satmaktan ve durdurmaktan bahsettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kocaelili kardeşimden, laf cambazlıklarıyla paçayı kurtarmaya çalışan muhalefetin adaylarına şunları sormasını özellikle rica ediyorum” dedi ve ekledi: “AK Parti, Türkiye’de 284 bin yeni derslik yaptı, siz onları da yıkacak mısınız? AK Parti, Türkiye’de 585 bin yeni öğretmen göreve başlattı, siz onları da işten atacak mısınız? AK Parti, Türkiye’de 69 milyon kişiye geniş bant internet hizmeti sağladı, siz onları da kesecek misiniz? AK Parti, Türkiye’ye bin 245 yeni hastane, 130 bin yeni hastane yatağı kazandırdı, siz onları da kaldırıp atacak mısınız?”

“HİZMET VE YATIRIM DÜŞMANLARININ HEVESLERİNİ KURSAKLARINDA BIRAKACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizlerin desteğiyle hizmet ve yatırım düşmanlarının heveslerini kursaklarında bırakacağız. Yasakçı, baskıcı, diktatör tek adam anlayışının temsilcisi CHP zihniyetinin bir daha Türkiye’nin şoför koltuğuna oturmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Kargadan başka kuş, yıkmaktan başka iş tanımayan bu çapsızların niyetlerini gerçekleştirmesine rıza göstermeyeceğiz. 16 yılda hep birlikte bedel ödeyerek inşa ettiğimiz şu kardeşlik ikliminin zedelenmesine fırsat tanımayacağız. 81 milyonun kardeşlik gölüne, üç-beş kifayetsizin fitne mayası çalmasına asla izin vermeyeceğiz. Bunun için çok çalışacağız.”

Kocaeli’nin yüzde 58,5 oy oranıyla kendisini cumhurbaşkanlığı makamına getirdiğini, 1 Kasım seçimlerinde yüzde 56,5 ile AK Parti’ye, 16 Nisan halk oylamasında ise yüzde 57 ile Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemine “evet” dediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi milletin önünde büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme imkânı olduğunu vurgulayarak Kocaelililerden kendisini ve Cumhur İttifakı’nı desteklemesini istedi.

Tüm Haberler