15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan: “Ülkemizin 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için ortak azim ve kararlılık içinde olmalıyız”

08.06.2018
Emine Erdoğan: “Ülkemizin 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için ortak azim ve kararlılık içinde olmalıyız”

Emine Erdoğan, şehit aileleri ile iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, “Ülkemizin potansiyelini harekete geçirmek bizlerin elinde. Başarı merdivenleri elleri cebinde çıkılmaz. Hepimiz, gencimizle, yaşlımızla, kadınımız ve erkeğimizle ülkemizin 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için ortak bir azim ve kararlılık içinde olmalıyız. Birlik, beraberlik içinde olursak geleceğimiz aydınlıktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, şehit aileleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi. İstanbul Polis Eğitim ve Kongre Merkezinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Emine Erdoğan bir konuşma yaptı.

Vatanın, herkesin ortak paydası olduğunu ve onu korumanın herkesin boynunun borcu olduğunu söyleyen Emine Erdoğan, bu yolda hayatlarını feda eden kahraman şehitleri rahmet ve minnetle andığını ifade etti.

Şehitlerin ruhlarının şâd, makamlarının âli olması temennisinde bulunan Emine Erdoğan, "Onlar, dünya imtihanlarını şehadet makamına yükselerek bitirdiler. Bildiğiniz üzere bir insanın peygamberlikten sonra ulaşabileceği en yüksek mertebe şehitliktir. Şimdi bizler, geride kalanlar olarak, üzerimize düşeni yapmakla sorumluyuz. Bize emanet edilen vatanı korumak, onu yüceltmekle mükellefiz" diye konuştu.

“ÜLKEMİZİN POTANSİYELİNİ HAREKETE GEÇİRMEK BİZLERİN ELİNDE”

Türkiye’nin tarihî bir dönemeçten geçtiğine işaret eden Emine Erdoğan, sözlerinin devamında şunları söyledi: "İnşallah 24 Haziran itibarıyla yeni bir yola gireceğiz. Türkiye’yi şaha kaldıracak yeni bir dönem başlayacak. Ülkemizin potansiyelini harekete geçirmek bizlerin elinde. Başarı merdivenleri elleri cebinde çıkılmaz. Hepimiz, gencimizle, yaşlımızla, kadınımız ve erkeğimizle ülkemizin 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için ortak bir azim ve kararlılık içinde olmalıyız. Birlik, beraberlik içinde olursak geleceğimiz aydınlıktır."

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve eşi, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve eşinin de iştirak ettiği iftar yemeğinde Emine Erdoğan şehit aileleri ile sohbet etti ve günün anısına fotoğraf çektirdi. 

Tüm Haberler