15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

“Türkiye, 24 Haziran’da yeni yönetim sistemine ilk adımını atacak”

08.06.2018
“Türkiye, 24 Haziran’da yeni yönetim sistemine ilk adımını atacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kayseri mitinginde yaptığı konuşmada, “Türkiye, 24 Haziran'da sadece cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçmeyecek. Aynı zamanda Türkiye, bu seçimle yeni yönetim sistemine ilk adımını atacak. Ülkenin başına geçecek cumhurbaşkanı ve Mecliste görev yapacak milletvekilleri, bu dönemde yapacakları çalışmalarla ülkemizin önündeki yarım asra yön verecekler” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kayseri mitingine katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

“24 HAZİRAN TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDEKİ ASRA YÖN VERECEK”

24 Haziran’da Türkiye’nin sadece cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçmeyeceğine; aynı zamanda yeni yönetim sistemine de geçeceğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran’da seçilecek cumhurbaşkanının ve milletvekillerinin Türkiye’nin önündeki yarım asrına yön vereceğini söyledi.

Vatandaşlara seçimde tercihlerini bu yüzden çok dikkatli yapmaları tavsiyesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hayatta bir araya gelmeleri mümkün olmayanlar nasıl bir araya geldiler görüyorsunuz değil mi? Kendi seçmenlerini bölücü örgütün partisine desteğe gönderenlerin değirmenine su akıtanları bu millet asla unutmaz” dedi.

“SEÇİMLER DEMOKRASİNİN ER MEYDANIDIR”

Seçimlerin, demokrasinin er meydanı olduğunu, bu meydana kimsenin gölgesi olarak değil, kendi cisim ve iradeleriyle çıktıklarını ve rakiplerine meydan okuduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmalarında yaptıkları, yapmakta oldukları ve yapacakları hizmetleri anlattığını kaydetti.

Diğer adayların ise neyi yıkacaklarına, ülkeyi nasıl eskiye döndüreceklerini anlattığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Köşeye sıkışınca da, ‘biz öyle demek istemedik, aslında şunu kast ettik’ diyerek, hemen sıvışmaya çalışıyorlar. Biz bunların cibilliyetini çok iyi biliriz. Bunlara kalsa Türkiye’yi hemen yarın 1940’lara, 1970’lere, 1990’lara, hatta taş devrine geri götürecekler” diye konuştu.

Vatandaşlardan, kendilerine yıkma vaadiyle gelen diğer adaylara, “AK Parti, Türkiye’de 284 bin yeni derslik yaptı, siz onları da yıkacak mısınız? AK Parti, Türkiye’de 585 bin yeni öğretmen göreve başlattı, siz onları da işten atacak mısınız?” diye sormalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi dönemlerinde yapılan hizmet ve yatırımlardan örnekler verdi ve vatandaşlardan bu hizmetleri ve yatırımları ortadan kaldırıp kaldırmayacaklarını diğer adaylardan öğrenmelerini istedi.

“TÜRKİYE’Yİ 16 YILDA 3,5 KAT BÜYÜTTÜK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “AK Parti ihracatı 36 milyar dolardan 162 milyar dolara çıkardı, siz yeniden eski rakama mı indireceksiniz? AK Parti Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü, Osman Gazi Köprüsü’nü, Nissibi Köprüsü’nü ve daha nice dev eseri Türkiye’ye kazanırdı, siz bunların hepsini de dinamitleyip yerle yeksan mı edeceksiniz? AK Parti savunma sanayinde İHA’ları, SİHA’ları, tüfekleri, füzeleri, topları, tankları yaptı, siz bunları geçmişte yaptığınız gibi yine toprağa mı gömeceksiniz?” 

Bugüne kadar ülkeye sadece hizmet ettiklerini, demokrasiyi güçlendirdiklerini Türkiye’yi 16 yılda 3,5 kat büyüterek hizmet ettiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde 2 kat daha büyütmeye talip olduklarını söyledi.

Kayseri’ye geçen 16 yılda toplam 23,5 milyar liralık yatırım yaptıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yatırımların arasında eğitim alanında 4 bin 337 yeni dersliğin, ilk ve ortaöğretimde öğrencilere 43 milyon liralık eğitim desteğinin, 5 bin 917 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurdunun, 3 devlet üniversitesinin olduğunu aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15’i hastane olmak üzere toplam 42 sağlık tesisinin, bin 607 yatak kapasiteli Kayseri Şehir Hastanesi’nin şehre kazandırıldığını söyledi

MİLLET KIRAATHANELERİ

Şehirde eski Hava İkmal Bakım Merkezinin olduğu toplam bin 500 dönümlük alana millet bahçesi yapacaklarını müjdeleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemde Kayseri’de ve tüm şehirlerde, interneti olan, ücretsiz çay, kahve ve kek ikramının yapılacağı, okuma ve sohbet imkânı sunan millet kıraathanelerini açacaklarını söyledi.

Geçen 16 yıllık dönemde Kayseri’de 17 bin 790 konut inşa ettiklerini, 79 yılda yapılmış olan 83 kilometrelik bölünmüş yol uzunluğuna 542 kilometre yol daha eklediklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Kayseri’ye toplu konut, ulaşım, tarım, sulama ve diğer alanlarda yapılan hizmet ve yatırımlardan örnekler verdi.

Diğer partilerin cumhurbaşkanı adaylarının da meydanlara çıktığına işaret ederek, “Eminim sizler de ağızlarının çalımına, kürsüdeki edalarına bakarak hepsini bir tartıya çıkardınız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara, adaylarla ilgili izlenimlerini sordu.

“TÜRK MİLLETİ HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIKTIR, ANA MUHALEFETİN DE İYİSİNE LAYIK”

Aldığı olumsuz cevap üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eyvah, kendimiz için seviniyor ülkemiz için üzülüyoruz. Türkiye böyle bir ana muhalefeti, böyle bir ana muhalefet siyasetini hak etmiyor. Türk milleti her şeyin en iyisine layıktır. Ana muhalefetin de iyisine layık. 24 Haziran seçimleri ülkemizde her alanda olduğu gibi ana muhalefet konusunda da yeni bir dönemin inşallah başlangıcı olacaktır. Seçimlerden sonra o çarkçı genel başkanın da, onun ‘hadi bakalım, gel buraya’ diyerek ortaya sürdüğü Cumhurbaşkanı adayının da inşallah sonu olacaktır. Diğer adaylar zaten dostlar alışverişte görsün adayı. Ülkeyi yönetmeye değil, kendi postlarını kurtarmaya adaylar. Seçimden sonra bu millet inanıyorum ki onlara da anladıkları dilden bir mesaj verecektir.”

24 Haziran’da güçlü Meclis, güçlü hükûmet ve güçlü Türkiye için verecekleri destekte sandıkları patlatmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını “tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet” vurgusunda bulunarak tamamladı.

Tüm Haberler