15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal D-CNN TÜRK özel yayınına katıldı

08.06.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal D-CNN TÜRK özel yayınına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal D ve CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan, “Seçim Özel” programına katıldı. İkinci Meclis’ten canlı olarak ekrana getirilen programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki konulara ilişkin soruları cevapladı ve değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal D-CNN TÜRK ortak yayınına katılarak Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın sorularını cevapladı. Buket Aydın moderatörlüğünde canlı olarak yayınlanan programda Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilerin sorularına cevaben Kanal İstanbul projesi, yeni kabine, Cumhur İttifakı, FETÖ ile mücadele, Kuzey Irak operasyonu, terörle mücadele, bedelli askerlik, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi, OHAL uygulaması ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddiasıyla ilgili sonuçlanan hukuki sürece dair değerlendirmelerde bulundu.

Kanal İstanbul ile İstanbul’a stratejik bir damga vuracaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabine ile ilgili olarak da “Bir teknokratlar kabinesi asla düşünmem. Çünkü biz bürokratik oligarşiden çok çektik. En ideal olan, bu işi en başarılı şekilde yürütecek olan, Türkiye'ye yakışan bir kabineyi inşallah oluşturmuş olacağız” açıklamasını yaptı.

Cumhur İttifakına yönelik olarak “Cumhur İttifakı'nın bir kırılma yaşamasını asla arzu etmeyiz. Birileri karıştırmak isteyebilir, onlara fırsat vermemek lazım” değerlendirmesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ ile mücadeleye ilişkin bir soruyu, “15 Temmuz gecesinin sıcaklığı neyse, aynı sıcaklık içerisinde bu mücadelemizi sürdürüyoruz” diye cevaplandırdı.

OHAL ile ilgili olarak, “Seçim sonrası OHAL'i masaya yatırıp onu kaldırma gibi bir durum söz konusu olabilir. Onun çalışmasını da yapmış olacağız” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarına dair, “Şahsımı ve aile bireylerimi Man Adası'na para kaçırmakla itham eden Kılıçdaroğlu iftirasının cezasını mahkemede buldu” değerlendirmesini yaptı.

Tüm Haberler