15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Habertürk TV özel yayınına katıldı

28.05.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Habertürk TV özel yayınına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Habertürk TV, Show TV ve Bloomberg HT televizyon kanallarının ortak canlı yayınına konuk oldu. “Cumhurbaşkanı Özel” programında Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş'in sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

24 Haziran seçimleri sonrasında oluşacak Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi, bu sistemdeki başkan yardımcılığı, Meclis’in yapısı, bakanlık sayısının azaltılması ve bürokrasinin işleyişine ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sürecinde kimi cumhurbaşkanı adaylarının kendisi ile ilgili iddialarına da cevap verdi.

AK Parti hükûmetleri döneminde gerçekleştirilen hizmet ve yatırımlara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs darbesinin yıl dönümü olması vesilesiyle Adnan Menderes’in idam edilmesi ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Adnan Menderes’in idam edildiği Yassıada’nın, hâlen devam eden proje ile Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

Programda; FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütleri ile mücadeleye de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı Batı ülkelerinin terör örgütlerine karşı tutumu, savunma sanayiindeki gelişmeler, yerli otomobil projesi, Suriye’deki gelişmeler ve Amerika Birleşik Devletleri ile ilişkilere dair açıklamalarda da bulundu.

Tüm Haberler