15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li Üst Düzey Yatırımcı ve İş Adamlarıyla Görüştü

23.09.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li Üst Düzey Yatırımcı ve İş Adamlarıyla Görüştü

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu görüşmeleri için ABD’nin New York kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bloomberg tarafından düzenlenen yuvarlak masa toplantısında bir grup ABD'li üst düzey yatırımcı ve iş adamı ile bir araya geldi.

New York’ta konakladığı Peninsula Oteli’nde ABD’nin önemli işadamlarından ve Bloomberg CEO'su Michael Bloomberg’i kabul eden ve kendisiyle bir süre görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Bloomberg tarafından düzenlenen yuvarlak masa toplantısında bir grup ABD'li üst düzey yatırımcı ve iş adamı ile bir araya geldi.


Toplantıya; Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Genel Sekreter Yardımcısı ve İbrahim Kalın da katıldı.

Toplantıda, ABD’li yatırımcı ve iş adamlarından EMEA Citi İcra Başkanı James C. Cowles, Coxton Associates ortağı Jeff Enslin, Lazard CEO'su Ken Jacobs, Blackstone Başkanı Hamilton E. Jones, Warburg Pincus CEO'su Chip Kaye, Kissinger Associates'i temsilen Henry Kissinger, BBVA İcra Kurulu Direktörü Jose Manuel Gonzalez-Paramo, WL Ross and Co. Başkanı Wilbur Ross, BM Personeli Emeklilik Fonu Başkanı Carol Boykin, büyük satranç ustası Magnus Carlsen ve temsilcisi Espen Agdestein ile Rotschild ailesi mensubu James Rotschild yer aldı.

Tüm Haberler