15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile Görüştü

23.05.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İnsani Zirvesi ikili görüşmeleri kapsamında Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile bir araya geldi. Görüşmede; Suriye meselesi, terörle mücadele ve mülteci dramı konuları ele alındı.

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi'nin ‘Çatışmaların Sona Erdirilmesi ve Önlenmesi İçin Siyasi Liderlik’ konulu 1. Yüksek Düzeyli Yuvarlak Masa Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve BM Genel Sekreteri Ban, toplantının ardından baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.


BM GENEL SEKRETERİ BAN: “İSTANBUL'DA, NEW YORK DIŞINDAKİ EN BÜYÜK BM ZİRVESİ YAPILDI”

Görüşmede, Dünya İnsani Zirvesi’ne ev sahipliğinden dolayı Türkiye'ye teşekkür eden BM Genel Sekreteri Ban, İstanbul'da New York dışındaki en büyük BM zirvesinin gerçekleştirildiğine dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye konusunda ‘terörden arındırılmış güvenli bölge’ oluşturmanın önemini hatırlattığı görüşmede, BM Genel Sekreteri Ban da Cenevre görüşmelerinden netice almak için ateşkesin korunması gerektiğini dile getirdi.

“TÜRKİYE, TERÖRLE MÜCADELEDE ÖN SAFTA YER ALIYOR”

İkili görüşmede Türkiye'nin terörle mücadelesinde herhangi bir tavizin söz konusu olmayacağının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin; Suriye'deki kaostan en fazla etkilenen ülke olduğunu, DAEŞ terör örgütü ile yapılan mücadele başta olmak üzere, terörle mücadelede ön safta yer alan bir ülke olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, terörle mücadele ve Suriye krizi konusunda yükün ve sorumluluğun ülkeler arasında adil bir şekilde paylaşılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Tüm Haberler