15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nobel Ödülü’nün Anıtkabir Komutanlığına Takdim Törenine Katıldı

19.05.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nobel Ödülü’nün Anıtkabir Komutanlığına Takdim Törenine Katıldı

Prof. Dr. Aziz Sancar, 2015 Yılı Nobel Kimya Ödülü'nün madalya ve sertifikasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle Anıtkabir Komutanlığına takdim etti.

Anıtkabir'de düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Prof. Dr. Aziz Sancar’ın eşi Prof. Dr. Gwen Sancar ile ilgili yetkililer katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sancar’a Anıtkabir'de dalgalanan Türk bayrağını hediye etti.


“BU MADALYANIN ANITKABİR’DE SERGİLENMESİNİ, GENÇLER İÇİN GELECEĞE YÖNELİK BİR İŞARET FİŞEĞİ OLARAK GÖRÜYORUM”

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu madalyanın Anıtkabir’de sergilenmesini gençler için geleceğe yönelik bir işaret fişeği olarak gördüğünü ve daha nice Nobel ödüllerini alma noktasında adeta bir yol haritası niteliği taşıdığını belirtti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar da Prof. Dr. Sancar’a, İngiliz ressam Ned Pamphilon tarafından 23 Nisan'da Anıtkabir'e ziyarete gelen çocuklarla yapılan "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" konulu tabloyu hediye etti. “Bu madalyayı buraya vermekle, Atatürk'e ve Atatürk'ün silah arkadaşlarına, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranlara vefa borcumu ödedim ve bu fırsatı bana verdiği için Allah'a şükrediyorum” diyen Sancar ise, millete böyle bir sevinç yaşattığı ve özellikle gençlere bilim yapma ilhamı verdiği için çok mutlu olduğunu kaydetti.

Prof. Dr. Sancar, törene katılanlara ve kendisine bu imkanı sunanlara da teşekkür etti. Konuşmaların ardından, ödüllerin sergileneceği vitrin ile Sergi Salonu'ndaki "Mehmetçiğin gözüyle Mehmetçik" adlı resim sergisinin açılışı da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Prof. Dr. Sancar ve eşi Gwen Sancar tarafından yapıldı ve sergi gezildi.

Sergide bir asker, kendisinin kara kalem metoduyla yaptığı resmi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye etti. Hediyeyi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, askeri sarılarak kutladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, askerle foto muhabirlerine poz da verdi.

PROF. DR. AZİZ SANCAR ONURUNA YEMEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar tarafından Prof. Dr. Aziz Sancar onuruna verilen yemeğe katıldı.

Genelkurmay Başkanlığında gerçekleştirilen programa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Prof. Dr. Aziz Sancar ve eşi Prof. Dr. Gwen Sancar ile ilgililer katıldı.

Tüm Haberler