15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Liderleri Onuruna Akşam Yemeği Verdi

14.11.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Liderleri Onuruna Akşam Yemeği Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın başlayacak G-20 Liderler Zirvesi için Antalya'ya gelen konuk heyet başkanları olan devlet başkanları, cumhurbaşkanları ve başbakanlar onuruna bir akşam yemeği verdi. Akşam yemeği, zirvenin yapılacağı Regnum Otel’de gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşleri ile birlikte yemeğe katılan konuk liderleri, eşi Emine Erdoğan ile birlikte karşıladı.


Yemeğe, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Zimbabve Devlet Başkanı Robert Mugabe, Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong, Meksika Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto, Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Güney Afrika Cumhurbaşkanı Jacob Zuma, Malezya Başbakanı Necip Rezak, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, AB Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker, IMF Başkanı Christine Lagarde, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) Genel Sekreteri Angel Gurria, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy Ryder, Finansal İstikrar Kurulu Başkanı Mark Carney ile Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim katıldı.

Akşam yemeğinin ardından, geleneksel Türk el sanatlarından ebru ve cam çalışmalarından örnekler sergilendi. Çalışmaları izleyen liderler, bu sanatları uygulamalı olarak sergileyen sanatçılardan bilgi aldı.

Tüm Haberler