15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRGEV Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu’nun Açılış Törenine Katıldı

04.05.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRGEV Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu’nun Açılış Törenine Katıldı

Siirt’te TÜRGEV Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu’nun açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni açılan yurdun aydınlık yarınlara vesile olmasını temenni ederek, “Öğrencilerimizin bu şekilde mükemmel yurtlarda ve okullarda okuyor olmaları, inanıyorum ki onların geleceğe yönelik ufkunu ve öz güvenini artıracaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt’te TÜRGEV Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu’nun açılış törenine katıldı.


Eşi Emine Erdoğan ile birlikte katıldığı törende yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öncelikle Siirt’te böyle bir kız imam hatip okulunun, eşimin ismiyle müsemma Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu’nun yapılmış olması, diğer taraftan hakikaten güzel bir sosyal tesis olarak spor salonu ve bin kişilik bir konferans salonuyla burada adeta bir külliye meydana geldi” dedi.


“BU MÜKEMMEL TESİSLER ÖĞRENCİLERİMİZİN ÖZ GÜVENİNİ ARTIRACAKTIR”

Yurt ve diğer tesislerin öğrencilere hayırlı olması temennisini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu projenin gerçekleştirilmesinde hayırseverimiz Nihat Özdemir Bey’e huzurlarınızda özellikle teşekkür ediyorum. Gerçekten çok kısa bir zamanda bu projeyi hayata geçirmesi, her takdirin üstünde bir adım oldu. Bunlar inanıyorum ki Güneydoğu’da, Doğu’da adeta işaret fişekleri olacak. Tabii bunların devamı, özellikle de öğrencilerimizin bu şekilde mükemmel yurtlarda, mükemmel okullarda ve sosyal tesisleriyle birlikte buralarda okuyor olmaları inanıyorum ki onların geleceğe yönelik ufkunu da artıracak ve onları ayrıca öz güven sahibi kılacaktır. Buralardan mezun olan öğrencilerimiz geleceğe çok daha farklı bakacaktır, çok daha güçlü ve onurlu bir şekilde yürüyecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt’teki imam hatip liselerinin üniversite imtihanlarında derece yapması temennisini ifade ederek, “Buradan niye birinciler çıkmasın; niye ikinci, üçüncü, ilk 10’un veya ilk 100’ün içinde öğrencilerimiz çıkmasın? İnşallah bunlar çıkacak, ben size inanıyorum, güveniyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Rabbim zihin açıklığı versin” dedi.

Konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRGEV Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu’nun aydınlık yarınların da bir vesilesi olmasını dilediğini de belirtti.

SİİRT 3. KOMANDO TUGAY KOMUTANLIĞI ZİYARETİ

Açılışın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığını ziyaret etti ve ziyaretinin anısına Tugay Komutanlığının bahçesine çam fidanı diktikten sonra Mardin’e hareket etti.

Tüm Haberler