15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Şampiyonu Durasek Oldu

03.05.2015
51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Şampiyonu Durasek Oldu

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu Lampre-Merida takımının Hırvat sporcusu Kristijan Durasek kazandı. Turun İstanbul’da yapılan son etabından sonra düzenlenen ödül törenine katılarak dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alanya'dan bu yana başarılı bir şekilde süren müsabakalarda ulusal ve uluslararası bazda katılımın gayet iyi olduğunu belirterek, bundan çok memnun olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Ödül Töreni’ne katıldı.

Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen törende 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda dereceye girenlere ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan,  etabı ilk üç sırada bitiren sporculara, adından da Turkuaz, Yeşil, Kırmızı, Beyaz mayo sahiplerine ve takım sıralamasında birinci olan İspanya'dan Caja Rural-Seguros RGA takımı sporcularına ödüllerini verdi.

“BİSİKLET SPORUNU SEVDİRMELİYİZ”

Törende yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alanya'dan bu yana başarılı bir şekilde süren müsabakalarda ulusal ve uluslararası bazda katılımın gayet iyi olduğunu belirterek, bundan çok memnun olduğunu ifade etti.

Üsküdar'daki tanıtımda açıkladığı gibi müsabakalarla Türkiye'ye bisikleti ve bisiklet sporunu sevdirmenin en önemli hedef olacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun adımlarını atacağız dedik. Bu bakımdan ülkemizde çeşitli kurumlarımızı da adım atmaya ve bu alanda yatırım yapmaya bu vesileyle davet ediyorum. Bu konuyla ilgili olarak tabii okullarımız çok büyük önem ifade ediyor, bunu ilkokullardan itibaren küçümsemeyelim. Bisiklet sporunu orta, lise, üniversitede geliştirmemiz gerekiyor. İnanıyorum ki Gençlik ve Spor Bakanlığımız, hele hele bisiklet üretimini yapan firmalarımız bu konuda her türlü teşvikin içerisine girecekler. Bana da bunu bizzat kendileri söylediler. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bunu başaracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

“ORGANİZASYONDA EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDİYORUM”

Konuşmasında tüm başarılı sporcuları kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, organizasyonda emeği geçenleri kutlayarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na, Türkiye Bisiklet Federasyonu'na, emniyet teşkilatına teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki yıl yapılacak 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na şimdiden sizleri davet ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Tüm Haberler