15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiliz Anıtı'ndaki Törene Katıldı

24.04.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiliz Anıtı'ndaki Törene Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Kara Savaşları'nın 100. yıl dönümü dolayısıyla Birleşik Krallık Galler Prensi Charles ile İngiliz Milletler Topluluğu Anıtı'nda düzenlenen törene katıldı.


Anıta gelişinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Prens Charles ile İrlanda Devlet Başkanı Michael D. Higgins karşıladı. Türkiye, İngiltere ve İrlanda milli marşlarının çalınmasıyla başlayan törende Prens Charles, Çanakkale Savaşları'nın önemiyle ilgili konuşma yaptı.


Savaşa katılan İngiliz askerlerinin günlüklerinden derlenen anlatıların okunmasının ardından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Bir askerin savaş günlüğü ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ile yapılan söyleşinin bir bölümünün okunmasının ardından törenin anma bölümüne geçildi.

Saygı duruşu ile başlayan bu bölümde dua edildi, ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Prens Charles'ın da aralarında bulunduğu 14 ülke temsilcisi anıta çelenkler bıraktı.

Prens Harry'nin konuşmasının ardından müzik dinletisi, şiir okunması ve kapanış duasıyla tören sona erdi.

KONUK DEVLET BAŞKANLARI ONURUNA AKŞAM YEMEĞİ

Akşam da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Kara Savaşları'nın 100. yıl dönümü anma törenlerine katılan konuk heyet başkanları onuruna Savarona Yatı’nda akşam yemeği verdi.

Tüm Haberler