15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

“Polis Teşkilatı Bölündüğü Zaman Vatan Elden Gider”

10.04.2015
“Polis Teşkilatı Bölündüğü Zaman Vatan Elden Gider”

Polis Haftası münasebetiyle 81 ilde görev yapan 400 polis memuru ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye üzerinde oynanan oyunların hedefindeki kurumlardan birinin de emniyet teşkilatı olduğunu kaydederek polislere hitaben, “Müsterih olun; sizin arkanızda devlet ve millet var. Hakka, hukuka, vicdana ve ahlaka uygun şekilde görev yapan her polis benim kardeşimdir” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polis Haftası münasebetiyle 81 ilde görev yapan 400 polis memuru ile bir araya geldi.


Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleşen kabulde yaptığı konuşmaya Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne, milletin evine hoş geldiniz” diyerek başladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, emniyet teşkilatı bünyesinde görev yaparken bugüne kadar hayatlarını kaybetmiş tüm şehitlerimize, tüm polislerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet dilediğini ifade ederek, “Şehitlerimizin ailelerine, sevenlerine, mesai arkadaşlarına, Rabbim ecri cezil ve sabrı cemil ihsan eylesin, diye dua ediyorum. Görevleri sırasında gazi olan tüm kardeşlerimizi şükranla anıyorum. Polis teşkilatımızın 170. Kuruluş Yıl Dönümü’nü kutluyorum. 10 Nisan Polis Günü’nün tüm polislerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Milletimizin emniyetini, güvenliğini, huzurunu sağlamak için gece-gündüz çalışan yaklaşık 270 bin polisimizin her birini ayrı ayrı tebrik ediyor, kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Programa görevleri sırasında göstermiş oldukları üstün gayretle, kamuoyunda takdir toplamış olan Alper Arıcan, Abdullah Kaplankıran ve Serkan Arslan’ın da katıldığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Türkiye genelinde yapılan teşkilat mensupları arası atış şampiyonasında dereceye giren 3 polis ile Toplum Destekli Polis’lik ödülüne hak kazanan Samsun, Ankara ve İstanbul Emniyetinden temsilcilerimde aralarında bulunduğuna işaret etti.

“HUZURUN TEMİNATI OLACAK BİR MEKANİZMAYA HER ZAMAN İHTİYAÇ VAR”

İnsanı, diğer yaradılmışlardan farklı kılanın nefsi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kabil’i ilk katil, Habil’i ilk maktul yapan da işte bu nefistir. Bu insanlığın ilk suçudur. İlahi takdiri değiştiremeyeceğimize, insan nefsini öldüremeyeceğimize göre, suçla, suçluyla mücadele edecek, huzurun teminatı olacak bir mekanizmaya ihtiyacımız hep bulunacak demektir. Aslında, veciz şekilde ifade edildiği gibi, ‘Herkesin polisi kendi vicdanıdır.’Vicdanların işlemez hale geldiği yerde polis devreye girer. Suçluyu tespit edip yakalayacak olan emniyet teşkilatı ile buna hak ettiği cezayı verecek olan adliye teşkilatı, bu bakımdan daima önemli olmuştur.”

“BU TEŞKİLAT BÖLÜNDÜĞÜ ANDA DEVLET BÖLÜNÜR”

1845 yılında ilk defa polis adını alan bu teşkilatın, 1937 yılında bugünkü yapısına ve işleyişine kavuştuğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet tarihimizde yaşadığımız buhranlı dönemlerin hepsinde de, maruz kaldığı tüm tahribata rağmen, milletimizin huzur ve güven kaynağının daima polisimiz olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, polisin, bu milletin sadece öz evladı değil, aynı zamanda günlük hayatının da ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayarak, “Hep milletin içinde olan polisimizin, ne yapılırsa yapılsın, milletle arasındaki güçlü bağ kopartılamadı. Polisin serüveni, bir bakıma Türkiye’nin de serüvenidir. Türkiye üzerinde oynanan oyunların hedefindeki kurumlardan biri de, daima polisimiz oldu, emniyet teşkilatımız oldu. Her dönemde, bir başka fitne ateşi yakılarak, polisler de kendi içlerinde bölünmeye, çekişmenin tarafı yapılmaya çalışıldı. Bu teşkilat bir bütündür, bu teşkilat bölündüğü anda millet bölünür. Bu teşkilat bölündüğü anda devlet bölünür. Bu teşkilat bölündüğü anda vatan- Allah göstermesin- elden gider. Bu teşkilatın önemi bu denlidir. Aynı şekilde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz. Buradaki hassasiyetlerimiz çok önemlidir” dedi.

“MİLLETE İHANET EDEN BİRTAKIM DENSİZLER YÜZÜNDEN HİÇBİR POLİSİMİZ HAKSIZ YERE RENCİDE EDİLEMEZ”

Bunu bölmeye yönelik en son örneğin, paralel devlet yapılanması olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Bu meşum örgütün her yerde olduğu gibi polis içinde de ne yazık ki mensupları çıktı. Ama bu asla, emniyet teşkilatımızın tamamının üzerine gölge düşürmek, tamamını itham altında bırakmak için bir bahane olarak kullanılamaz. Biz bir defa kendi muhasebemizi kendimiz yapmak zorundayız. Kendi içimizde eğer bu muhasebeyi yapmazsak, Allah göstermesin, geleceğimiz hiç de iyi olmaz. İşte onun için böyle bir anlayışın karşısına, herkesten önce birlikte biz çıkmalıyız. Ülkesine ve milletine ihanet edecek kadar şuurunu kaybetmiş bir takım densizler yüzünden, hiçbir polisimizin haksız yere rencide edilmesine asla razı olamam. Ama gel gör ki kurunun yanında yaş da yanıyor. Çünkü öyle bir şüphe mekanizması meydana geliyor ki, ister istemez bazı kararları almak durumunda kalıyorsunuz. Düşünün ki, bir Başbakan olarak şahsım, yanımda her şeyimi teslim ettiğim, insan veya insanlar, kalkar da benim ofisimi dinlerse, benim ofisimde yaptığım görüşmeleri takip eder, dinlerse peki ben nasıl onlara güveneyim. Nasıl onlarla beraber hareket edeyim. Ben sırtımı ona yaslayarak, adımlarımı atıyorum. Ben onun yanında rahat konuşuyorum. Çünkü aynı aracın içesinde önde o oturuyor, arkada ben görüşmelerimi yapıyorum. Yeri geliyor, devlet meselesini konuşuyorum, yeri geliyor ailevi meselelerimi yanımda eşim var, onunla konuşuyorum. Yani mahremimde böyle bir yerde eğer, bizim birebir olan polis teşkilatımızın mensubu birileri böyle bir maalesef yanlışı işliyorsa, işte bu bir güven noktasında bunalımı meydana getiriyor. Bunların da tasfiyesini hep birlikte yapmak durumdayız. Yargıda, askeriyede, üniversitede, bürokraside, iş dünyasında bu çerçevede ne sorun yaşanmışsa, poliste de aynı sorun yaşanmıştır; o kadar.”

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm polislere şöyle seslendi: “Müsterih olun. Sizin arkanızda devlet var, millet var. Sizin arkanızda Hükümet var. Sizin arkanızda Cumhurbaşkanı var. Hakka, hukuka, vicdana, ahlaka uygun şekilde görev yapan her polisimiz benim kardeşimdir, benim evladımdır, canımdan bir parçadır. Bunu farklı bir yerde düşünemem.”

“YILLARDIR HER FIRSATTA POLİSE SALDIRANLAR, 17-25 ARALIK DARBE GİRİŞİMİNDE POLİS SEVDALISI KESİLDİLER”

Türkiye’de polislerin çalışma şartları ve özlük haklarını iyileştirme konusunda en büyük adımların, kendisinin Başbakanlığı döneminde atıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde bunların daha da ileriye götürüleceğine olan inancını dile getirdi. Yıllarca her fırsatta polise saldıran, polisi eleştiren, polisi itham edenlerin, 17-25 Aralık darbe girişiminde birden bire polis sevdalısı kesildiklerine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Polisimize karşı düşüncelerinin değiştiği, insafa geldikleri filan yok. Acaba buradan bir yol bulup, polisleri kendi içlerinde bölebilir miyiz, millete karşı kışkırtabilir miyiz, bunun derdindeler. Düşünebiliyor musunuz? Polis elinde kalkanıyla bu teröristlere karşı, güya özgürlük mücadelesi verenlere karşı, son ana kadar bir diren ortaya koyuyor. Ne silah kullanıyor, ne taş atıyor, ne herhangi bir şey kullanıyor. Havai fişek, demir bilyelerle sapan onda, TOMA’yı yakıyor, polisin araçlarını yakıyorlar, bindikleri otobüsü yakıyorlar, bakıyorsunuz onları savunanlar, polise hakaret edenler, nasıl oluyor da polis sevdalısı oluyor, ben anlamakta zorlanıyorum. Bu mücadeleyi, eğer vatanseverlikleri varsa milletçe vermek lazım. Kimin yanında yer alınacak, burada? Can güvenliğimizi emanet ettiğimiz polisimizin yanında yer alınması gerekir” diye konuştu.

ÇAĞLAYAN ADLİYESİ’NDEKİ OPERASYON

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiçbir polisin bu tuzağa düşmediğini kaydederek, “Nitekim, Çağlayan Adliyesi’nde şehit edilen savcımızın olayında hemen asıl yüzlerini gösterdiler. Sekiz saatlik o operasyon sürecinde, daha birinci saate de operasyon yapılabilirdi. Niye birinci saate yapmadılar? Acaba hiçbir operasyona gerek kalmadan görüşmeler yoluyla Mehmet Selim kardeşimizi kurtarabilir miyiz? diye sabırla bu süreci işlettiler. Ama içeriden son anda gelen silah sesleri artık içeriye girerek o iki tane katilin de orada halledilmesi gereğini ortaya çıkardı. Ben o operasyondaki kardeşlerimizin tamamını tebrik ediyorum, kutluyorum, onlar bu operasyonu başarıyla yerine getirdiler” diye konuştu.

“EMNİYET TEŞKİLATINDA ARAYA KARIŞAN ÇÜRÜKLER AYIKLANMAYA DEVAM EDİYOR”

Her yerde olduğu gibi emniyet teşkilatında da araya karışan çürüklerin ayıklandığını ve ayıklanmaya devam edildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Onun dışında her şey olması gerektiği gibi yürüyor ve yürüyecek. Polisimizle milletimizin arasına nifak sokmak isteyenlerin hevesi bu defa da kursaklarında kaldı. Şimdi İç Güvenlik Yasası çıkıyor, niye rahatsız oldular? Niye rahatsız oluyorlar, ki bugün büyük ihtimalle imzalayacağım. Tek dertleri var, polis güvencede olmasın; bugüne kadar hep öyle hareket ettiler. Bu yasa polisi biraz daha güvence altına aldığı için, daha bu noktada ileriye ulaşabilmesi noktasında onları bu rahatsız etmeye başladı. Su yatağında akar. Burada da hakikat neyse biz onu yapmaya mecburuz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin hem bulunduğu coğrafyanın, hem de milletimizin kadim tarihinden gelen sorumlulukları sebebiyle hiçbir zaman rahat bırakılmadığını ve rahat bırakılmayacak bir ülke olduğunu söyledi.

“TÜRKİYE’NİN GÜÇLENMESİ BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETTİ”

Bu ülkenin, bu milletin kıskanılan bir millet olduğunu sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda bizim 12 sene içerisinde 230 milyar dolardan 820 milyar dolara millî gelirimizi çıkartmamız, birçok ülkenin Türkiye’ye bakışını değiştirmiştir. Tabii bütün bunlarla birlikte ülkenin kurumları da güçleniyor. Kurumların bu derece güçlenmesi birilerini rahatsız ediyor. Geçtiğimiz 200 yıldır bu coğrafyada yaşanan hiçbir şey kendi tabii mecrasının ürünü değildir. Burada bin yıllık bir hesaplaşma söz konusudur. Önce Çanakkale, ardından Kurtuluş Savaşımız, son olarak da geçtiğimiz 12 yıl bu hesaplaşmanın milletimiz lehine kırılma noktalarıdır. Çanakkale’de askeri bakımdan tüm güçleriyle yüklenmelerine rağmen netice elde edemeyenler, Kurtuluş Savaşı sonunda bugünkü devletimizin kuruluşuna rıza göstermek mecburiyetinde kaldılar. Ama asıl niyetlerinden, asıl gayelerinden hiç vazgeçmediler. Her dönemde farklı yöntemlerle, farklı araçlarla Türkiye’yi kendi içine kapatma, medeniyet coğrafyasından, tarihî bağlarından koparma yönünde çaba gösterdiler. Uzun süre başarılı da oldular, buna rağmen akan su sonunda mecrasını buldu. Türkiye yeniden kendi yolunda ilerlemeye başladı. Türlü darbe teşebbüslerine, vesayet girişimlerine, sosyal çatışma provokasyonlarına, ekonomik kriz tehditlerine rağmen bu yolda ilerlemeye devam ettik, devam ediyoruz. Türkiye’nin geçtiğimiz 12 yılda üç kat büyümüş olması bunun en önemli göstergesidir” dedi.

“TÜRKİYE’DEKİ SİSTEM YAMA TUTMAZ HALE GELDİ”

Şimdi ülkemizin yeni bir yol ayrımına geldiğini, 1930’ların, 1940’ların şartlarında kurulan, 1960 ve 1980’de tahkim edilen sistemin artık yama tutmaz hale geldiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu motor bu kasaya küçük geliyor, yetersiz geliyor artık, çekemiyor. Öyleyse ne yapmak lazım? Motoru güçlendirmek lazım veya sıfırdan yenilemek lazım. Kimileri farkında olmayabilir. Hani Nasreddin Hoca damdan düşüyor, hemen doktor aramaya gidiyorlar. Nasreddin Hoca, ‘bana doktor değil, damdan düşen getirin’ diyor ya, mesele o. Ben damdan düştüm ve biliyorum, nerede ne tür aksamalar var bunları gayet iyi biliyorum. Yerel yönetimde de biliyorum, çünkü İstanbul gibi bir şehrin 4,5 yıl belediye başkanlığını yaptım, nerede aksama var gayet iyi biliyorum. 12 yıl Başbakanlığım, burada da merkezî yönetimin nerelerde nasıl aksamaları var bunları da gayet iyi biliyorum. Onun için de attığımız adımlarda eğer normal belediyeleri büyükşehir belediyesi yapma kararını verirken birileri bize karşı çıktı, eğer orada biz dik durmamış olsaydık, bugün 30 tane büyükşehir belediyemiz olmayacaktı. Ama bu büyükşehirlerin olması, artık bu ilçelerimizin, illerimizin gayet modern bir şekle dönüşmesi için yoğun bir çalışmayı getiriyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ,“Türkiye 10 Ağustos 2014 tarihi itibariyle yeni bir dönemin kapılarını araladı, biz buna yeni Türkiye diyoruz. Her değişim gibi bu da sancılı olacak. Şunu unutmayın sevgili kardeşlerim, her kutlu doğum sancılı olur, bu bir vakadır. Karşı çıkanlar, direniş gösterenler olacak, ama beyhude. Bu nehir öyle kuvvetli akıyor ki, ona karşı yüzerek geriye gitmek mümkün olmadığı gibi yerinizde de kalamazsınız” dedi.

“TÜRKİYE 2023 VİZYONUNU KAYBEDERSE, HER BAKIMDAN İSTİKAMETİNİ YİTİRİR”

Bu gücü, bu enerjiyi Türkiye’nin 2023 hedefleriyle birleştirip yeni bir gelecek inşasının itici gücü haline dönüştürmek istediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişte bu enerjinin iç çekişmelere, iç çatışmalara yönlendirildiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sebeple de Türkiye çok büyük bedeller ödediğini bildirerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Binlerce, on binlerce evladını kimi zaman sağ-sol, kimi zaman bölücü terör görüntüsü altında toprağa verdi. Kalkınması, gelişmesi, büyümesi için ihtiyacı olan kaynağı adeta kül edip havaya savurdu. Bu oyunlar, bu tezgahlar bitmiş değil, bu ilanihaye devam edecek. Bugün de içeride ve dışarıda Türkiye’yi yeniden dizlerinin üstüne çökertmeye, başını eğdirmeye yönelik çabalar, kumpaslar devam ediyor, bunu da bilmenizi isterim. Ama artık bugünkü Türkiye, eski Türkiye değil. Darbe ve vesayet kıskacından kurtulan milletimiz tüm bunları görüyor. Çözüm sürecine tüm tahriklere, tüm şımarıklıklara, tüm samimiyetsizlik emarelerine rağmen bunun için destek veriyor. Paralel devlet yapılanmasına karşı yürütülen mücadeleyi bunun için destekliyor. Ekonomik kriz tellallarına ve bu yöndeki manipülasyonlara bunun için dönüp bakmıyor. Siyasetteki kifayetsiz muhterislere bu sebeple yüz vermiyor. Yeni Türkiye’yi işte bunun için destekliyor, bunun için istiyor. Eğer Türkiye 2023 vizyonunu kaybederse, inanın bana her bakımdan istikametini yitirir. Bu birikimin, bu emeğin, bu kazanımların heba olmasına rıza gösteremeyiz. Bunun için hep birlikte geleceğimize sahip çıkacağız. Tüm kurumlarımızla, tüm kesimlerimizle, tüm vatandaşlarımızla, tüm kardeşlerimizle birlik içinde, beraberlik içinde hedeflerimize doğru yürüyeceğiz. İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi: ‘Doğacaktır sana vadettiği günler Hakk’ın, kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.’ Bu teslimiyet çok önemli.”

“YENİ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDERKEN GEÇMİŞİN HASTALIK VE KUSURLARINI GERİDE BIRAKMALIYIZ”

Geçmişten ders çıkarılacağını ama geçmişe de takılıp kalınmayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni Türkiye’yi inşa ederken geçmişin tüm hastalıklarını, eksiklerini, kusurlarını geride bırakmak durumundayız. Dünkü Türkiye darbelerle, işkencelerle, failli meçhullerle, haksızlıklarla anılıyor olabilir. Dünkü Türkiye terörle vandallıkla, tedhişle, zorbalıkla yan yana ifade ediliyor olabilir. Yeni Türkiye’de bunlar olmayacak. Biz son 12 yılda bu doğrultuda çok önemli bir mesafe zaten kat ettik. Önümüzdeki dönemde standartları daha da yükseltmek zorundayız. Bu anlayışla diyoruz ki; yeni Türkiye demokrasinin, insan haklarının, hukukun esas olduğu bir Türkiye olacaktır. Yeni Türkiye huzurun, güvenin, adaletin, saygının, sevginin vücut bulduğu, kök saldığı bir Türkiye olacaktır. Bu konuda Emniyet Teşkilatımıza, polislerimize çok önemli görev düşüyor. Biliyorsunuz Meclis’te görüşülen bu İç Güvenlik Paketi geçtiğimiz günlerde Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu pakette yer alan düzenlemeler sayesinde emniyet ve yargı kurumları artık ülkenin ve milletin huzuruna kastedenlerle daha etkili bir mücadele yapma imkânına sahip oldu. Bu düzenlemeleri Meclis’ten çıkarmamak için gece-gündüz canhıraş şekilde mücadele edenlerin, bu uğurda bir araya gelenlerin memleketin hiçbir hayırlı meselesinde böyle bir gayretine şahit olmadık. Yalan yanlış ithamlarla, hatta hezeyana varan çarpıtmalarla bu paketi engellemek isteyenlerin ve onlara destek verenlerin gayesinin seçim arifesinde Türkiye’nin huzurunu kaçırmak olduğunu gayet iyi biliyoruz. Her zaman olduğu gibi bu defa da başaramadılar. Bu yasanın yürürlüğe girmesiyle bugüne kadar gerçekten çok zor şartlarda mücadele veren, ama sabrını, vakarını, dirayetini hiçbir zaman kaybetmeyen polislerimiz inşallah artık daha rahat, öz güvenin daha yüksek olduğu bir çalışma imkânına kavuşacaktır. Çağlayan Adliyesi’nde yaşanan son terör eylemi bize bu konuda daha yapılması gereken çok şey olduğunu acı bir şekilde bir kez daha gösterdi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Haziran seçimlerinin hemen sonrasında başlayacağına inandığını belirttiği yeni Anayasa hazırlıkları kapsamında bu konuların da detaylı ve dikkatli şekilde ele alınacağına olan inancını dile getirerek, “Biz, tüm dünyaya terörün bir insanlık suçu olduğu mesajını verirken, kendi içimizde bunun gereğini yerine getirmekten geri duramayız. Aksi takdirde kendi kendimizle çelişiriz, sözümüzün de değerini azaltırız. Çözüm Süreci’nin neticeye ulaşmasıyla zaman zaman yaşanan ve hepimizi derinden yaralayan görüntülerin de sona ereceğini ümit ediyorum. Çünkü mevcut durum hepimiz açısından sürdürülebilir bir hal olmaktan çıkmıştır. Seçimlerden sonra bu konuda da somut ilerlemeler bekliyorum” diye konuştu.

Ekonomide ortaya çıkan kimi spekülatif, kimi konjonktürel gelişmelerin önümüzdeki dönemde lehimize bir gelişme çizgisine oturacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgemizde bir süredir yaşanan ve ülkemizi de yakından ilgilendiren olayların, aynı şekilde hakkaniyet içerisinde, hakkaniyete uygun bir anlayışla barış, huzur, refah ilkeleri çizgisine oturacağını ümit ettiğini söyledi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRDİĞİMİZDE TÜM SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELİRİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi sağlayıp güçlendirdiğimizde tüm bu sorunların üstesinden çok daha kolay geleceğimizi düşünüyorum. Burada bir şeyin altını özellikle çizerek ifade etmek istiyorum, o da şudur: Kul olarak Allah’tan başka bizim hiçbir tapacak, hiçbir kulluk edecek merciimiz yoktur. Bize çalıştığımız şu devlet dairelerinde üstlerimizin tamamen hukuka uygun, yasalara uygun vermiş oldukları talimatlar yerine gelir, ama ona ters verilen talimatlar yerine gelmez, gelmemelidir. Yani sizlerin kurum içerisindeki amirlerinizin hukuka uygun verdikleri talimattır aslolan, bunun dışında ikinci bir merciin talimatı söz konusu olamaz. İşte gördünüz, kurumların içinde imamlar. Biz imamlarımızı camide biliyorduk, ama kurumların içerisinde de imamlar olduğunu ilk defa gördük, tespit ettik, duyduk, şemalarla beraber bunlar önümüze geldi. Olacak şey mi bunlar, ondan sonra da bu imamların nasıl tası-tarağı toplayıp Türkiye’den kaçmaya başladıklarını da gördük. İşte sizler bu işin öncülerisiniz, bunu sizler bozacaksınız. Bu çarkı tam manasıyla tıkır tıkır çalışmasına sizler öncülük edeceksiniz. Şu kaybettiğimiz kanı bizim yeniden inşallah vücudumuzda toparlamamız, oluşturmamız lazım.”

Konuşmasının sonunda da Emniyet Teşkilatı mensuplarımızın 10 Nisan Polis Günü’nü kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, “Burada bulunan tüm kardeşlerime Cumhurbaşkanlığı Külliyemizi teşrifleri için teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda, görevlerinizde 270 bin polisimiz adına sizler onları temsilen buradasınız, hepinize başarılar diliyorum, sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum, ailelerinizle, çocuklarınızla birlikte sizlere mutluluklar diliyorum” diyerek tamamladı.

 

Tüm Haberler