15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Savcı Kiraz’ın Ailesine Taziye Ziyareti

01.04.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Savcı Kiraz’ın Ailesine Taziye Ziyareti

İstanbul Adliyesi’ndeki terör saldırısı sonucu şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gün birlik ve beraberlik günüdür. Adeta millî bir duruşun olması gereken gündür. Bu konularda hassas olmamız gerekiyor ve inancımızın bize emrettiği istikamette inşallah bu yürüyüşümüzü devam ettireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Adliyesi’ndeki terör saldırısı sonucu şehit edilen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyareti sırasında aileye başsağlığı dileğini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Kiraz’ın evinin bulunduğu sitede kurulan taziye çadırını ziyaret etti.

Taziye çadırında bulunanlara hitaben yaptığı konuşmada, her işte bir hayır olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kardeşimizin şehadeti inanıyorum ki bu ülkede yeni bir tohumlamanın bir vesilesi olacaktır. Bir defa halkımızın inşallah uyanışına vesile olacaktır” dedi. Sosyal medyada ve bazı gazetelerde yayımlanan fotoğraflardan asla incinilmemesi gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim korkuyu korkutmamız lazım. Bizim ‘Kaderin üstünde bir kader vardır’ anlayışıyla yürümemiz lazım” dedi.

“GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR”

Kazaya ve kadere inanmış insanlar olarak, yollarına sabır, inanç ve kararlılıkla devam etmeleri gerektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkenin huzuruna ve refahına kast edenler bu ülkede inşallah arzu ettikleri o tabloyu bulamayacaklar, ben buna inanıyorum. Bizim fırsat vermememiz lazım. Demek ki daha farklı tedbirler almamız lazım. Şunu bilmemiz gerekiyor. Bugün buradaki tablo, arkasından Vatan Caddesi’ndeki tablo, tabii ki çok daha dikkatli, çok daha hassas olmamızı gerektiriyor. ‘Efendim bunlar cübbeli, cübbeli aranmaz’. ‘Hayır, bal gibi de aranır’ diyeceğiz ve bunun tedbirlerini alacağız. İşte cübbeli dendi, bu şekilde girdi. Bunlar yıllar öncesinin, ne yazık ki şu anda bize faturasıdır. Biz ‘Onlar da aranmalıdır’ dediğimiz zaman bize saygısızlık yapıldı. İşte şu anda gelinen nokta. Onun için bu konuları da bugün telefonda Başbakanımla da görüştüm. Arkadaşlarımızla da görüştüm. İnşallah yarın bu konuları aramızda daha detaylı olarak görüşeceğiz ve ne gibi adımlar atacağız, bunları özellikle tespit edeceğiz. Gün birlik günüdür, gün beraberlik günüdür. Adeta millî bir duruşun olması gereken gündür. Bu konularda hassasiyetimiz gerekiyor ve inancımızın bize emrettiği istikamette de inşallah bu yürüyüşümüzü devam ettireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra burada bulunanlarla Fatiha Suresi’ni okudu. Mahalle sakinleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a siteye giriş ve çıkışında sevgi gösterisinde bulundu.

Taziye ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’ya gitti.

Tüm Haberler