15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da

20.03.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da

Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin (YDSK) dördüncü toplantısı nedeniyle Ukrayna'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Başkanı Petro Poroşenko tarafından Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda resmî tören ile karşılandı.


Kiev Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Ukrayna Dışişleri Bakanlığı protokol yetkilileri ile ülkemizin Ukrayna Büyükelçisi Yönet Can Tezel karşıladı. Uluslararası Havalimanı’ndan Kiev Zafer Meydanı'na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koydu.


Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Başkanı Petro Poroşenko tarafından Cumhurbaşkanlığı’nda askeri tören ile karşılandı. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki resmî törende, iki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören kıtasını selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Başkanı Poroşenko’nun baş başa ve heyetler arası görüşmelerinin ardından, Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin dördüncü toplantısına geçildi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretine, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik katılıyor.

Tüm Haberler