15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lapseki’yi Ziyaret Etti

14.03.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lapseki’yi Ziyaret Etti

Çanakkale’nin Lapseki ilçesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Nisan’da Çanakkale’de uluslararası kutlamaların gerçekleştirileceğini ve şehre birçok yatırımın yapıldığını kaydederek, “Burada ciddi yatırımlar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Çünkü şehitlerimize layık olmak bizim için çok önemli” dedi.

Lapseki’de Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve vatandaşlar tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra belediye başkanlığına geçti. Burada kendisini bekleyen vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılışlar için bugün Çanakkale’ye geldiğini, 14 Mart Tıp Bayramı’nı ve 14 Mart Romanlar Günü’nü de bu şehirde kutladıklarını belirtti.

Romanlar buluşmasının ardından Lapseki’yi ziyarete geldiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ay Çanakkale çok hareketli. Bildiğiniz gibi Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümünü kutluyoruz. 18 Mart, Başbakanlığımın bütün dönemlerinde bir iki istisnanın dışında sürekli katıldığım törenler olmuştur. Bu yıl Başbakanımız bu kutlamaya katılacak. 24 Nisan’da uluslararası bir kutlamayı yine Çanakkale’de yapacağız” dedi.

ÇANAKKALE’DE 24 NİSAN’DA YAPILACAK ULUSLARARASI KUTLAMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Nisan’daki kutlamalara 40 civarında devlet ve hükümet başkanının katılacağını, törenlerin bu yıl bambaşka bir havada yaşanacağını belirterek, 12 yıl önce 250 bin kişinin ziyaret ettiği Çanakkale’ye, bugün 3 milyona yakın kişinin geldiğini, yapılan yatırımlarla bu sayının daha da artacağına inandığını belirtti.

Konuşmasında, “Burada ciddi yatırımlar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Çünkü şehitlerimize layık olmak, bizim için çok önemliydi” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün şehitliği de ziyaret ettiğini ve yakın zamanda şehitlikle ilgili sürprizleri olacağını söyledi.

ÇANAKKALE’YE YAPILAN YATIRIMLAR

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Çanakkale'de de birçok yatırım gerçekleştirildiğini, bölünmüş yol, eğitim, sağlık ve diğer alanlarda yatırımların artarak devam ettiğini son olarak da enerji alanında yeni adımlar atıldığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çok daha güzel şeyler olacak. Hele hele en önemli hedeflerimizden bir tanesi Çanakkale Köprüsü. Hedefi belirledik şimdi hükümetimiz çalışmalarını yapıyor. İnşallah en kısa zamanda ihalesi yapılarak bunun da adımları atılacak. Çünkü nasıl ki İstanbul Boğazı'nda, Asya ile Avrupa'yı birbirine bağlayan iki köprü, bir Marmaray var. Şimdi Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapılıyor ve Avrasya Tüneli, Marmaray gibi o da yapılıyor, önümüzdeki yıl o da bitecek. 29 Ekim'de de Yavuz Sultan Selim Köprüsü bitecek ki 3 köprü bitmiş oluyor. Hepsinden öte biliyorsunuz bir de İzmit geçişi var. Bunların hepsi birbirinin tamamlayıcısı. Böylece ta Kınalı'dan al İzmir'e kadar inşallah Çanakkale Köprüsü’yle bir başka güzellik olacak” diye konuştu.

YENİ ANAYASA VE BAŞKANLIK SİSTEMİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Anayasa ve başkanlık sistemiyle ilgili olarak da, “Peki yeni Türkiye için yeni bir Anayasaya var mıyız? Yeni bir Anayasada başkanlık sistemine var mıyız? Hızlı kalkınma için hızlı yükseliş için başkanlık sistemine ihtiyacımız var. 7 Haziran’a fazla zaman yok. Yeni Türkiye ve yeni Anayasa için 400 milletvekili gerek” diye konuştu.

Tüm Haberler