15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazeteci yazar Engin Ardıç'ın cenaze törenine katıldı

28.05.2023
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazeteci yazar Engin Ardıç'ın cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden gazeteci yazar Engin Ardıç'ın cenaze törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde, merhumun eşi Sedef Ardıç ile yeğenleri İdil ve Kaan Ark'a taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhumun tabutu başında yaptığı konuşmada, Ardıç'ın vefatı dolayısıyla hüzünlü olduğunu söyledi.

Ardıç'ı "Hakk'a ve haklıya sahip çıkan bir kalem" olarak niteleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda Hakk'a uğurluyoruz. Acaba o köşe aynı şekilde doldurulabilecek mi? Biraz zor olduğuna inanıyorum.  Çünkü bu kalemler öyle kolay kolay dolmuyor. Aynı, kalem kıran hâkimler vardır ya yazarlar da öyle. Fakat Engin kardeşimizin öyle bir özelliği vardı ki kalemi hırçın gibi görünürdü ama o hırçın gibi görünen kalem Hakk içindi, haklı içindi ve bunu da esirgemeden yapardı. Rabbim mekânını cennet eylesin" dedi.

"Hiç kimse havalara girmesin. Her nefis ölümü tadacaktır. Ne bir an ileri ne bir an geri" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vakti zamanı geldiğinde emanetin sahibine teslim edileceğini vurguladı.

Ardıç'ın 71 yaşında emaneti sahibine teslim ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz kendisine Rabbim'den rahmet diliyoruz, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyoruz. Rabbim mekânını cennet eylesin inşallah" diye konuştu.

Tüm Haberler